Poradny początkującego gitarzysty.

Piosenka to idealne rozwiązanie na każdą okazję. Smutek, radość czy żal. Z każdą tą emocją można poradzić sobie za pomocom śpiewu. Ludzie nie lubią publicznie śpiewać piosenek. Wstydzą się. Jednak, co by było, gdyby nie muzyka? Świat byłby szary i smutny. Dlatego coraz więcej osób zaczyna doceniać instrumenty. Chyba najczęściej wybierana do nauki gry jest gitara. Po kilku lekcjach, można próbować łapać proste chwyty. Jest wiele piosenek, które są łatwe do zagrania na gitarze, a chwyty nie są zbyt trudne.
Jednak z upływem czasu warto uczyć się trudniejszych utworów. Do takich należy piosenka „Późno już”. Jest ona dosyć trudna i wymagająca, jednak najpiękniejszy jest refren: jaki był ten dzień Chwyty gitarowe do tego utworu mogą wydawać się dosyć proste, nic bardziej mylnego. W tej piosence pojawiają się chwyty barowe, które są udręką niejednego początkującego gitarzysty. Mimo, że na refrenie: jaki był ten dzień chwyty się powtarzają, to i tak zagranie tego utworu na gitarze może sprawiać trudności. Dlatego na samym początku naszej przygody z gitarą nie powinniśmy wybierać zbyt trudnych utworów.
Jest wiele pięknych pieśni, które są dosyć proste do zagrania, mogą się składać z dwóch lub trzech powtarzających się akordów. Właśnie takie piosenki powinniśmy wybierać. Początkujący gitarzysta chce szybko grać i śpiewać. Jednak wbrew pozorom jest to bardzo trudne zadanie.
Oprócz tego, że powinniśmy się nauczyć podstawowych chwytów, bardzo ważne jest również prawidłowe bicie. Lewa ręka odpowiada za łapanie na gryfie odpowiednich akordów, prawa wybija rytm. Wielu początkujących gitarzystów myśli, że bicie może być jakiekolwiek. Nic bardziej mylnego. Doskonałym przykładem jest piosenka „Późno już”. Do tekstu: jaki był ten dzień chwyty nie są zbyt wymagające, ponieważ powtarzają się również na zwrotkach. Problem jest tylko z akordami barowymi. Natomiast jeżeli chodzi o bicie, na refrenie zmienia się ono w zupełności. Dlatego warto ćwiczyć różne układy bić. Najbardziej popularnym jest dwa razy dół, dwa razy góra, raz dół i raz góra. Gdy nauczymy się tego podstawowego układu, będziemy mogli zagrać praktycznie każdą piosenkę. Jednak musimy znać wszystkie akordy. Wielu doświadczonych gitarzystów tworzy własne bicia, jednak są oni na tyle doświadczeni, że bez problemu zrobią to dobrze.
Gitara jest jednym z piękniejszych instrumentów. Dlatego warto uczyć się grać. W naszych śpiewnikach znajdziemy wiele pięknych utworów, które bez problemu będziemy mogli zagrać. Wiele tekstów jest bardzo poruszających, dobrym przykładem jest refren piosenki „Późno już”: jaki był ten dzień chwyty również nie są zbyt trudne. Jednak będziemy musieli poćwiczyć, jeżeli będziemy chcieli to zagrać idealnie.
Najtrudniejsza w nauce gry na gitarze jest samodyscyplina. Opuszki palców bardzo często są obolałe, a nawet krwawią. Dlatego warto zaczynać grę na gitarze od miękkich strun, które są zazwyczaj w kolorze czarnym. Długie ćwiczenia i poświęcony czas mogą zaowocować pięknie zagraną piosenką.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here