pies

Posiadanie pupila to nie tylko przytulanie, zabawa czy bezwarunkowa przyjaźń, ale odpowiednie koszta takie jak  (karma, leki czy weterynarz), a także spacery czy odpowiednia tresura. Kiedy pies jest jeszcze szczeniakiem bardzo chętnie podłapuje nowe komendy, których wymaga od niego właściciel. Dodatkowo cała nauka jest zazwyczaj bardzo prosta. Im pupil będzie starszy, tym więcej czasu będzie potrzebował na nauczenie się jej. Jakie komendy pies powinien znać i jak go ich nauczyć?

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/komendy-pies/

Siad

Komenda „siad” jest absolutnie obowiązkowa dla pupila i z pewnością ułatwi wam życie. Możecie ją zastosować nie tylko podczas sesji zdjęciowej na instagram, ale także przy zakładaniu smyczy, podczas spaceru, zabawy itd. Jak nauczyć pupila tej właśnie komendy? 

Istotną kwestią jeżeli chodzi o tresurę są przysmaki dla psa. Przysmak trzymacie w dłoni nad głową pupila, mówiąc „siad”, przesuwacie dłoń w stronę ogona zwierzaka. Czynność powtarzacie, aż do momentu, w którym wasz psiak usiądzie, kiedy to zrobi nagradzacie go dużą ilością smakołyków oraz miłych słów.

Leżeć

Gdy opanujecie już komendę siad, przyszedł czas na komendę „leżeć”. Każcie najpierw swojemu psu usiąść, a gdy tylko to zrobi, oczywiście nagródźcie go przekąską. Kolejny smakołyk weźcie do ręki i do dzieła. Trzymając smakołyk nad głową psa, powoli kierujcie dłoń w dół, w stronę podłogi. Jednocześnie z waszych ust powinno padać słowo „leżeć”.

Zostań czy też, jak kto woli waruj

„Zostań” to przydatna komenda. Do wyboru mamy dwa słowa, „zostań” lub „waruj”. Przyda się ona podczas np. nakładania mu jedzenia do miski, zabiegów pielęgnacyjnych czy też spacerów. Możecie np. kazać psiakowi zostać, podczas gdy wy będziecie ubierać kurtkę i szykować się do wyjścia. Jak go tego nauczyć? 

Standardowo zaczynamy komendą „siad” i nagradzamy psiaka. Następnie mówicie wybrane przez was słowo, np. „zostań”. Jeśli psiak się nie rusza, dostaje nagrodę.

Zobacz też: http://4emotion.pl/co-wpisac-w-opis-na-tinderze/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here