Ciekawe gry do sprawdzenia

Wchodząc w dzisiejszych czasach na witryny internetowych sklepów sprzedających gry wideo można się zachłysnąć szerokim wyborem doświadczeń, które można zakupić. Nie ma się więc co dziwić ludziom, którzy narzekają na to, że nie mają w co grać. Każdemu trafia się taki okres w życiu, kiedy nudzą go sprawdzone schematy i chciałby przetestować coś nowego. W takim razie jakie są fajne gry? Postaramy się kilka wam polecić.

Dying Light – polski przedstawiciel na tej liście miał pecha trafić na rynek w tym samym roku co Wiedźmin 3. Pewnie dla tego właściwie to przeszedł bez echa, mimo, że został ciepło przyjęty. Choć wielu ludzi na myśl o grach z zombiakami może już dostawać odruchów wymiotnych to jednak warto dać Dying Light szansę. Do tej pory żadna gra o tej tematyce nie oddała tak dobrze klimatu przytłoczenia i radzenia sobie w ciężkich sytuacjach. Jej najbardziej wyjątkowym elementem jest system parkour bardzo podobny do tego z Mirrors Edge, dzięki któremu częściej unikamy zagrożenia niż musimy się przez nie przebić.

Divinity Original Sin 2 – dla wszystkich fanatyków papierowych gier RPG gra idealna i przy okazji jedyna, której udało się w pełni oddać klimat sesji RPG z krwi i kości. Skomplikowany i niesamowicie satysfakcjonujący system walki, wciągająca, dobrze napisana fabuła, oraz masa dowcipów i gagów żywcem wyjętych z wieczornych spotkań z kumplami przy piwie i kostkach do gry.

Heat Signature – dla graczy lubujących się w szybkich, krótkich i bardzo aktywnych doświadczeniach. Naszym zadaniem jest dostawać się na statki, na których mamy wykonać losowo generowane misje jak chociażby kradzież ważnych dokumentów, morderstwo ważnej osoby, etc. Gra oparta jest na wielu wchodzących ze sobą w interakcję systemach, a walka wykorzystuje system spowolnienia czasu, który sprawia, że w niektórych przypadkach może się wydawać, że gramy w turową grę taktyczną.

Hollow Knight – jeśli lubicie gry opierające się na eksploracji, ostrej jak żyleta walce, oraz odkrywaniu historii przez ochłapy tekstu rzucone nam przez autorów, nie możecie trafić lepiej. Hollow Knight to gra długa, satysfakcjonująca, która jak raz złapie was na haczyk to nie puści już do samego końca.

Hat in Time – czyli prawie dosłowna podróż w czasie, bo nawiązuje do klasycznych trójwymiarowych platformówek kolekjonerskich jak Super Mario 64 czy Banjo Kazooie. Hat in Time to kilkanaście uroczych, kolorowych światów, po których poruszamy się wykorzystując niesamowicie dopracowany system sterowania. W rękach doświadczonego gracza główna bohaterka może niemalże łamać prawa fizyki, a każdy kto grał w platformówki wie, że to najlepsza nagroda.

Yakuza 0 – Yakuza to seria trójwymiarowych gier akcji toczących się w Japonii, która dopiero niedawno, za sprawą części „Zero” trafiła na PC. Z jednej strony gry te przypominają ultra popularne GTA, ale bliżej im do bycia typowymi beat’em upami w stylu Streets of Rage. Każda Yakuza to przerysowana, szalona historia o rodzinie, honorze i życiu japońskich gangsterów, pełna niesamowitych, barwnych postaci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here