Kupujemy samochód w cenie do 25 tys.

Rozważając zakup naszego pierwszego lub kolejnego samochodu, musimy wyznaczyć sobie górną granicę ceny naszego wymarzonego auta, której nie będziemy chcieli lub mogli przekroczyć. Poza nielicznymi wyjątkami z takim ograniczeniem musi się liczyć każdy nabywca. Wyznaczając górny pułap naszych możliwości finansowych, musimy pamiętać o tym, że cena samochodu to tylko początek wydatków, bo poza tym czekają nas takie koszty jak koszt rejestracji samochodu i być może przeglądu technicznego. Powinniśmy także zabezpieczyć pewną kwotę na zakup części zamiennych, bo przecież awarii ulegają wszystkie auta, a ich częstotliwość rośnie z wiekiem. Załóżmy, że po uwzględnieniu wyżej wymienionych elementów przeznaczamy na zakup kwotę 25 tysięcy złotych. Zatem pytanie, na które musimy sobie odpowiedzieć brzmi „jakie auto do 25 tys. spełni nasze oczekiwania?”
Na przykład, za 25 tys. oferowany jest Volkswagen Caddy, 1,9 Turbo Diesel z 2010 roku o mocy 105 KM, 7-osobowy, w wersji krótkiej. Wg zapewnień sprzedającego oryginalny przebieg wynosi 90 tys. km. Samochód został sprowadzony z Niemiec, kosmetycznie uszkodzony z przodu, po naprawie. Został zakupiony w serwisie Volkswagena i był tam serwisowany do końca, posiada ważny niemiecki przegląd i jest od roku zarejestrowany w kraju oraz posiada opłacone ubezpieczenie obowiązkowe OC i AC.
Inna oferta w tej cenie przeznaczona jest dla miłośnika luksusu. Do sprzedania jest bowiem Volkswagen Phaeton posiadający silnik o pojemności 5 litrów i o mocy 316 KM. Pozostałe parametry to: kontrola trakcji (ASR), elektryczne poduszki powietrzne, elektryczne ogrzewanie lusterek bocznych, elektryczne ogrzewanie foteli, hak holowniczy, elektrycznie opuszczane szyby, zdalne domykanie szyb, tempomat, alufelgi, kurtyny boczne, oczywiście, poduszki powietrzne pasażera i kierowcy, nawigacja GPS, poduszka powietrzna chroniąca kolana, wielofunkcyjna kierownica, zestaw głośnomówiący, skórzana tapicerka. Wyposażenie naprawdę wyśmienite i, co istotne, można liczyć na to, że w samochodzie wyprodukowanym jako prestiżowy, będzie się spisywało znakomicie. Jedynym mankamentem może się wydawać dość duży przebieg pojazdu, lecz wiemy, że silniki o takiej mocy są w stanie pokonać o wiele więcej kilometrów bez poważniejszych remontów, ale uwaga! Należy się liczyć z wysokimi kosztami ewentualnych napraw. W końcu produkcja tego typu aut nie jest masowa, co sprawia, że koszty części zamiennych mogą być bardzo duże.
Inna oferta w cenie 25 tys. zł to samochód przeznaczony dla oszczędnego użytkownika. Kia Rio III o pojemności silnika 1,1 litra o mocy 75 KM z pewnością nie nadaje się na jazdę po autostradzie trzecim pasem, choć z pewnością przekroczenie prędkości 120 kilometrów na godzinę nie będzie ogromnym wysiłkiem. Kia Rio sprzedawane jest w bogatej wersji wyposażeniowej. Ma sprawną klimatyzację. Naprawy i serwis wykonywane były na czas. Samochód posiada ważny przegląd i jest zarejestrowany w Polsce i opłacony. Posiada dodatkowo dwie zapasowe zimowe opony. Przebieg 58 tys. kilometrów, samochód pochodzi z Belgii i ma manualną skrzynię biegów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here