Mydło glicerynowe jest to kosmetyk, który można wykonać samodzielnie w domu. To świetna forma zabawy dla całej rodziny, a poza tym mamy pełną kontrolę nad tym, co dokładnie znajduje się w składzie takiego produktu.
Podstawowym składnikiem mydła glicerynowego, jak sama nazwa wskazuje jest gliceryna. Jest to składnik, który jest powszechnie wykorzystywany w produkcji różnych kosmetyków.
Właściwości mydła glicerynowego
Używanie mydła glicerynowego niesie za sobą wiele korzyści. Oto kilka z nich:
- mydło glicerynowe posiada właściwości nawilżające, w wyniku tego skóra staje się miękka, gładka i odżywiona. Po kąpieli nie pozostawia na skórze uczucia ‚ściągnięcia’;
- mydło glicerynowe przyspiesza regenerację i odbudowę komórek naskórka;
- mydło glicerynowe posiada właściwości antybakteryjne, świetnie sprawdza się u osób ze skóra tłustą i problematyczną, głęboko oczyszcza i odblokowuję pory skóry;
- mydło glicerynowe posiada właściwości łagodzące wszelkie podrażnienia, może być stosowane przez alergików, ponieważ nie wywołuje reakcji alergicznych;
- mydło glicerynowe również skutecznie zapobiega powstawaniu trądziku.
Przeczytaj też: http://www.pchelki.pl/depilacja-twarzy-jakie-sa-metody/
Przepis na mydło glicerynowe z płatkami kwiatów
Mydło glicerynowe z płatkami kwiatków nie tylko pięknie wygląda, ale i posiada cudowne właściwości. Jeżeli chodzi o wybór rodzaju kwiatków, tutaj panuje dowolność. Możemy wykorzystać takie jakie preferujemy lub jakie uwielbia osoba, którą chcemy obdarować takim mydełkiem.
Na początku musimy pokroić bazę glicerynową na mniejsze kawałki, następnie włożyć je do szklanego naczynia i podgrzać w mikrofalówce lub w kąpieli wodnej. Do momentu, aż się całkowicie rozpuści. Musimy uważać, żeby nie doszło do zagotowania.
Gdy nasza baza jest już płynna, powinniśmy dodać dwie krople dowolnego olejku eterycznego oraz odrobinę barwinka. Na koniec to co powstało, należy dokładnie wymieszać.
Wybrane płatki kwiatów można dodać właśnie na tym etapie lub najpierw wylać bazę glicerynową do połowy foremki, a następnie ułożyć płatki kwiatów i zalać do końca.
Źródło: https://mataba.pl/