Kiedy kobieta dowiaduje się, że jest w ciąży cały świat nagle staje na głowie. Wszystko się zmienia za sprawą myśli o małym człowieku. Od razu rozpoczynamy kompletowanie wyprawki-zakupy malutkich ubranek, łóżeczka, wózka czy fotelika samochodowego. Staramy się wybierać produkty najlepszej jakości, z atestem, które będą bezpieczne, a zarazem wygodne i polecane. Coraz częściej znane osoby włączają się w kampanie reklamowe, zachęcając nas do wyboru konkretnych towarów. Warto jednak pamiętać, że ich obecność w takich spotach podyktowana jest najczęściej wysoką stawką finansową, jaką proponuje im producent, a niekoniecznie zaufanie do danego produktu. Niestety w obecnych czasach panuje kult pieniądza i to jego błędnie często stawiamy ponad innymi dobrami.
Kiedy już mamy wybrane poszczególne elementy wyprawki, regularnie wizyty u lekarza zapewniły nam poznanie płci naszego dziecka, rozpoczyna się najtrudniejszy wybór, a mianowicie jakie imię dla chłopca wybrać, aby było ładne i spodobało się najbliższym z naszego otoczenia. No właśnie, komu tak właściwie powinno sie podobać imię jakie wybierzemy? Przede wszystkim rodzicom, bo to w końcu oni spędzają z dzieckiem najwięcej czasu. Jednak warto wciąż pod uwagę zdanie najbliższych nam osób aby przypadkiem godność dziecka nie stała się kością niezgody w rodzinie. Nikt oczywiście nie może nas zmusić aby dać synowi imię po dziadku, jednak możemy przemyśleć użyć go jako drugiego.
Ważne jest również aby imię nie było prześmiewcze lub nie kojarzyło się z czymś złym, komicznym. Należy pamiętać, że kiedy nasza pociecha pójdzie do szkoły, dzieci mogą ją wyśmiewać, a tym samym powodować smutek i frustrację. Dlatego, jeśli wpadnie nam do głowy nadanie dziecku imienia od marki samochodu, który nam się podoba czy dnia tygodnia, w którym się urodził, to będzie to na pewno zły wybór.
Na imiona panuje też określona moda, która się stale zmienia. Co pewien czas powracają imiona z epoki naszych dziadków takie jak Antoni, Stanisław, Stefan, Leon, a za chwilę pojawiają się nowe trendy rodem z Ameryki jak Liam, Milan czy Mateo. Oczywiście nie ma w tym nic złego, jednak warto zastanowić się, czy wybieramy dane imię dlatego, że nam się podoba czy dlatego, że znana piosenkarka nazwała tak swoje dziecko i będzie fajnie brzmiało na podwórku.
Warto wziąć pod uwagę również nazwisko z jakim będzie połączone imię. Jeśli mamy bardzo długie nazwisko bądź po prostu dwuczłonowe, to nie warto wybierać dodatkowo fundować dziecku imienia, którego później nie zmieści w urzędowych tabelkach. Wszystko powinno ze sobą dobrze brzmieć i spójnie pasować. Jeśli mamy na nazwisko Jakubowicz, to nie będzie stosownie dać synowi na imię Jakub, ponieważ będzie to brzmiało dość komicznie.
Obecnie coraz częściej pojawia się również trend na nadawanie synom imion po ojcu. Staje się on wtedy automatycznie juniorem, a dumny ojciec ma spadkobiercę swoich dokonań. Oczywiście to indywidualna kwestia czy taki zabieg nam się podoba czy nie. Teoretycznie nie ma w tym nic złego, jednak w kanonie imion jest wystarczający wybór, aby zdecydować się na inne niż własne.