Badania nasienia

Dokładna analiza męskiego nasienia pozwala na ocenę wielu jego parametrów, między innymi liczby i ruchliwości plemników. Kiedy konieczne jest przeprowadzenie badań nasienia? Gdzie je zrobić?

Czym jest badanie nasienia?

Niepłodność jest problemem dotykającym wielu par. Gdy starania o dziecko nie przynoszą rezultatów, wskazane są badania, które pozwolą na określenie przyczyny.

U mężczyzn podstawowym badaniem prowadzonym w celu diagnostyki niepłodności jest badanie nasienia. Umożliwia ono ocenę nasienia pod kątem różnych parametrów, by wskazać, czy to właśnie ono może powodować trudności z zapłodnieniem.

Gdy zatem para ma trudności z doczekaniem się potomstwa, diagnostyka u mężczyzny także ma duże znaczenie. Na podstawie wyników lekarz prowadzący leczenie niepłodności może właściwie pokierować terapią.

Na czym polegają badania nasienia?

Do badania konieczne jest dostarczenie próbki nasienia do laboratorium. Mężczyznom zamierzającym wykonać Badanie nasienia katowice i Częstochowa również dają taką możliwość w działających w tych miastach klinikach leczenia niepłodności.

Próbkę do badania najlepiej pobrać bezpośrednio w klinice, co gwarantuje, że będzie ona świeża, a wyniki analizy wiarygodne. Można też pobrać ją w domu, lecz wskazane jest natychmiastowe dostarczenie jej do laboratorium.

Następnie laborant przeprowadza badanie nasienia. Dzisiaj często prowadzone jest ono jako CASA (ang. Computer Assisted Semen Analysis), czyli badanie wspomagane analizą komputerową dla większej dokładności. Dostępne są także dodatkowe testy pozwalające na szczegółową analizę nasienia pod kątem wielu parametrów.

Kompleksowe badanie nasienia Częstochowa, Katowice – pełna oferta diagnostyczna dostępna jest na Śląsku.

Gdzie wykonać badanie nasienia?

Gdy wskazane jest badanie nasienia Częstochowa oraz Katowice to dwa miasta na Śląsku, gdzie można skorzystać z kompletnej diagnostyki męskiej niepłodności. Jest ona dostępna także w innych miastach na terenie całego kraju.

W analizach nasienia specjalizują się kliniki leczenia niepłodności, które dysponują zaawansowanym sprzętem umożliwiającym wykonanie niezbędnej diagnostyki przed podjęciem decyzji o leczeniu.

Badanie nasienia Katowice, Częstochowa – więcej informacji o diagnostyce niepłodności na Śląsku można uzyskać na stronach klinik.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here