Wypoczynek w Wielkopolsce

0
1507

Wielkopolska, to region gdzie mamy naprawdę sporo miejsc, przeznaczonych do pływania kajakiem. Nie brakuje także wypożyczalni, których jest całkiem sporo. Co ciekawe, taką formę rekreacji nie wybierają tylko dorośli. Seniorzy czy dzieci także chętnie uprawiają ten rodzaj aktywności.

Miejsca do pływania

Jedną z najpopularniejszych rzek w Wielkopolsce, jest Rurzyca. Sprawdza się idealnie, jeśli mamy ochotę na jednodniową wycieczkę. Warto zauważyć, że nie jest dobrym pomysłem wybierania tej rzeki w weekendy. Panuje wtedy straszny tłok, dlatego polecamy z niej korzystać od poniedziałku do piątku.

Jeśli zamierzamy pływać z dziećmi bądź nie jesteśmy doświadczeni, to właśnie jest rzeka dla nas. Na trasie spotkamy wiele malowniczych widoków, a ona sama w sobie nie jest zbyt wymagająca.

Dla rodzinnych wypraw świetnie sprawdzają się również spływy Drawią i Małą w Puszczy Noteckiej:

https://debogora.pl/splywy-kajakowe-wielkopolska-drawa-i-miala/

W przypadku, gdy mamy już jakieś doświadczenie, dobrym wyborem może być Piława. Znajdziemy na niej różne przeszkody, które zmuszą nas do wyjścia z kajaka. Trasa jednak jest bardzo urokliwa i warto ją zobaczyć.

Dla najbardziej doświadczonych możemy polecić Łobżonkę. Nie brakuje tutaj trudnych przejść, a udogodnień nie ma prawie wcale. Dlatego tę trasę polecamy wybrać, tylko dla naprawdę wprawionych kajakarzy.

Kajak

W dzisiejszych czasach problem z wypożyczeniem kajaku praktycznie nie istnieje. Ceny są naprawdę przystępne, a ilość wypożyczalni duża. Średnia cena za wypożyczenie dwuosobowego kajaku w weekend wynosi około 35 zł, a w dni powszednie 25 zł.

Kajakarstwo to świetny sposób na spędzanie wolnego czasu i przeżycie niesamowitych przygód !

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here