jak zmierzyć temperaturę wody do kąpieli dla niemowlaka?

Każdy niemowlak uwielbia pluskanie się w wannie, jest to dla niego bardzo przyjemne i zabawne. Jednak by taka kąpiel była atrakcyjna i w pełni przyjemna dla malucha, należy zadbać o odpowiednią temperaturę wody. Jak to zrobić? Należy zaopatrzyć się w specjalny termometr kąpielowy.

Termometr kąpielowy jest niezwykle prostym urządzeniem, za którego pomocą jesteśmy w stanie sprawdzić, jak ciepła jest woda. Maluchy powinny kąpać się w temperaturze pomieszczenia około 25 stopni oraz temperaturze wody około 34 stopni.

Dlaczego warto, nabyć termometr kąpielowy?

Termometr kąpielowy, dla większości rodziców jest bardzo przydatnym gadżetem. Jego cena jest dość niska, dlatego każdy może sobie pozwolić na taki zakup.
Samodzielna ocena temperatury w wannie nie zawsze jest trafna i może stanowić problem.

Mając termometr kąpielowy w zasięgu ręki, jesteśmy w stanie szybko i precyzyjnie zmierzyć temperaturę wody. Producenci zadbali również o ciekawy design takich termometrów. Poprzez kolorowe, ciekawe wzornictwo oraz kształt budzą zainteresowanie u maluchów. Dla nich jest to zabawka, z której korzystają podczas kąpieli w wannie.

Termometry do kąpieli dla niemowląt

Obecnie w sklepach możemy spotkać dwa rodzaje termometrów – alkoholowe i elektroniczne. Zarówno pierwszy, jak i drugi doskonale się sprawdzają. Jednak każdy rodzaj ma swoich zwolenników.

Niektórzy twierdzą, że termometry elektroniczne są niedokładne w pomiarach, po części jest to prawda. Ale taka sytuacja jest spowodowana tym, że baterie słabną i należy je wymienić. Warto zawsze sprawdzić stan baterii, czy na pewno są pełne.
Z kolein termometry alkoholowe, szybciej się psują, istnieje ewentualność, że mogą się stłuc. Dlatego jako zabawki dla dzieci sprawdzają się znacznie gorzej.

Podczas wyboru termometru kąpielowego, należy również zwrócić szczególną uwagę na jego kształt. Musimy się zastanowić, czy termometr ma służyć wyłącznie do pomiaru temperatury wody, czy ma służyć również jako zabawka kąpielowa dla malucha. Należy wtedy zwrócić uwagę na to, by kształt termometru kąpielowego nie miał żadnych ostrych krawędzi i elementów, które mogłyby zranić dziecko.

Przeczytaj też: http://4emotion.pl/przewijaki-dla-niemowlat-jaki-rodzaj-wybrac/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here