Dlaczego warto udać się na wizytę do poradni flebologicznej

Lekarze różnych gałęzi medycyny zaznaczają, jak ważna jest prewencja chorób i wizyty profilaktyczne. Wśród najbardziej niebezpiecznych i powszechnie występujących schorzeń pojawiają się choroby układu sercowo-naczyniowego i żył. Te ostatnie należy diagnozować w centrum flebologii. Do takich placówek powinny udawać się jednak nie tylko osoby doświadczające problemów z żylakami. Co warto wiedzieć na ten temat?

Jak zapobiegać niebezpiecznym schorzeniom?

Choroby żył to poważne przypadłości, które w skrajnych przypadkach mogą okazać się zagrożeniem dla życia. Powodować je mogą zarówno niezdrowe nawyki, jak i obciążenie genetyczne. Mimo powszechnie panującej opinii dotykają osób w każdym wieku. U seniorów zwykle łatwiej jest je zauważyć, ponieważ choroby przybierają zaawansowaną formę. Warto wiedzieć, że występują zarówno u młodych dorosłych, jak i młodzieży, a nawet dzieci. Kluczem do ochrony własnego zdrowia, jest podjęcie działania, kiedy pojawiają się pierwsze objawy. Poradnia flebologiczna przyjmuje osoby doświadczające różnych dolegliwości. Kiedy udać się na wizytę?

Klinika flebologii – kiedy poddać się diagnozie?

Pierwsze objawy dotyczą zwykle kończyn dolnych. Powodem do niepokoju powinien okazać się częsty ból oraz mrowienie. Już z tak niespecyficznymi dolegliwościami warto udać się do centrum flebologii. Dzięki wykonaniu bezbolesnego badania USG możliwa jest ocena stanu żył. Lekarze z pewnością zaoferują pacjentom porady dotyczące ewentualnych zmian w trybie życia i podjęcia profilaktycznych kroków. Leczeniu poddaje się już takie schorzenia jak pajączki. Nawet delikatnie widoczne sine żyłki na nogach warto poddać diagnozie. Wśród zabiegów, które oferuje każda klinika flebologii powinno znaleźć się laserowe usuwanie takich niedoskonałości. Warto wiedzieć, że są one jednym z pierwszych zwiastunów poważnych schorzeń.

Kto powinien pamiętać o regularnych badaniach?

Poradnia flebologiczna umożliwia wzięcie udziału w rutynowych wizytach kontrolnych. Powinny udawać się na nie przede wszystkim osoby, w których rodzinach występują problemy z żyłami. Inne okoliczności to znaczne wahania poziomu hormonów, nadwaga, cukrzyca i nadciśnienie. Nawet nie doświadczając objawów, warto konsultować się z lekarzem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here