Torby Wodoszczelne

Sporty wodne cieszą się w Polsce coraz większą popularnością – wynika to z łatwiejszego dostępu do informacji o nich, coraz gorętszych i bardziej upalnych wakacji, zwykłej ludzkiej ciekawości. Nierzadko jednorazowy wypad na kajak przemienia się w hobby – w pasję, którą chcemy zarażać innych. Spływ spokojną rzeczką przestaje dawać satysfakcję, marzy się o dłuższej wyprawie. Kilkudniowy spływ z nocowaniem pod namiotem ze zgraną ekipą? Brzmi jak świetna przygoda! I rzeczywiście nią jest, pod warunkiem, że się dobrze do niej przygotujemy. Pomoże nam w tym torba wodoszczelna – rzecz absolutnie niezbędna na wyprawie kajakiem.

Gdzie najlepiej szukać?

Najszybciej i najłatwiej będzie zrobić zakupy przez internet. Strony kierowane do wytrawnych kajakarzy posiadają specjalistyczny towar renomowanych marek takich jak Aquarius czy OverBoard. Znajdziemy tam opis i specyfikację interesujących nas rzeczy – bez wychodzenia z domu. W sklepach stacjonarnych niekiedy trudno o profesjonalną obsługę, asortyment również może być bardziej okrojony. 

OverBoard – eksperci od wodoszczelności

Weźmy pod lupę produkty wspomnianej wyżej marki. Posiadają oni w swojej ofercie torby różnych wielkości – od małych i poręcznych nerek do ogromnych toreb, mogących pomieścić śpiwory czy namiot. Torba wodoszczelna Classic Duffel – mowa tu właśnie o największej, 130-litrowej torbie – sprawdzi się idealnie podczas długiego rejsu czy wycieczki. OverBoard gwarantuje jej wodoszczelność nawet do trzech metrów głębokości – a wszystko to dzięki specjalnemu zapięciu typu roll-top (zapinane na rzep i dwie klamry). Funkcjonalności dodają cztery D-ringi, do których możemy przypiąć dodatkowe rzeczy. OverBoard posiada w swojej ofercie nie tylko torby, ale też wodoszczelne etui na telefon, aparaty, mapy…Znają się na rzeczy i dzięki temu cieszą się niesłabnącą popularnością i uznaniem amatorów sportów wodnych na całym świecie.

Torba wodoszczelna – nie tylko na kajak

Tego typu produkt jest bardzo uniwersalny. Jak już wyżej wspomniano, dobra torba wodoszczelna jest absolutnie niezbędna podczas dłuższej wyprawy kajakiem – ochroni nasze ubrania i sprzęty przed wilgocią, zabrudzeniem, zniszczeniem…Ale ze względu na różne dostępne rozmiary, każdy entuzjasta aktywnego wypoczynku na powietrzu znajdzie coś dla siebie. Podczas pieszych wędrówek górskich czy wypoczynku na plaży – warto zabezpieczyć nasze rzeczy przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi czy pyłem. Koszty poniesionych strat mogą bowiem znacznie przewyższyć jednorazowy wydatek na porządną torbę. Odzwiedź stronę gokajak.com.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here