kredyt

Chociaż można spotkać się z opinią, że bardzo łatwo jest się zadłużyć, w rzeczywistości instytucje finansowe potrafią być bardzo rygorystyczne w zakresie tego, komu pożyczają pieniądze (i jaką ich ilość). Oznacza to, że otrzymanie negatywnej odpowiedzi na wniosek o kredyt jest jak najbardziej możliwe – na przykład ze względu na zbyt niską zdolność kredytową. W takim razie czy kredyt z niską zdolnością kredytową jest w ogóle możliwy?

Czym jest zdolność kredytowa i od czego zależy?

Zdolność kredytowa wskazuje bankowi, czy daną osobę stać na dany kredyt, czy też z dużym prawdopodobieństwem będzie miała ona problem z jego terminowym spłaceniem. Co oczywiste, im wyższy kredyt, tym wyższa zdolność kredytowa będzie wymagana od potencjalnego kredytobiorcy. Zdolność kredytowa zależy od wielu czynników, takich jak:

  • wysokość zarobków
  • forma zatrudnienia (umowa o pracę, umowa zlecenie, umowa o dzieło)
  • ilość oraz wysokość aktualnych zobowiązań (w tym pozabankowych)
  • koszty utrzymania
  • ilość osób posiadanych na utrzymaniu.

Jak łatwo się domyślić, największą zdolnością kredytową będzie mogła się pochwalić osoba o wysokich zarobkach, najlepiej zatrudniona na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony, niespłacająca żadnych zobowiązań finansowych, o niskich kosztach utrzymania. Taki opis pasuje jednak jedynie do stosunkowo niewielkiej części społeczeństwa.

Więcej ciekawych, wartościowych i rzetelnych informacji o tematyce finansowo-kredytowej znaleźć można na takich portalach, jak http://poza-bankowo.pl/.

Kredyt z niską zdolnością kredytową – czy jest możliwy?

Kredyt z niską zdolnością kredytową nie jest niemożliwy, ale może być bardzo trudny – nie bez powodu niewystarczająca zdolność kredytowa jest jedną z najczęściej spotykanych przyczyn odmowy przyznania kredytu.

Żeby otrzymać pozytywną decyzję, warto zwrócić się do profesjonalnego pośrednika kredytowego. Po pierwsze, wie on, na jakie czynniki najbardziej zwraca uwagę każdy bank, więc będzie wiedział, gdzie szanse na otrzymanie kredytu będą największe. Ponadto będzie on także posiadał rozbudowaną sieć kontaktów na szczeblach decyzyjnych w różnych instytucjach finansowych, która może okazać się przydatna.

Artykuł powstał we współpracy z portalem http://poza-bankowo.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here