Szukanie skarbów wykrywaczem metali

Czy zastanawiałeś się kiedyś nad historią swojej okolicy? Nasz kraj od dawna był świadkiem wielu doniosłych wydarzeń. Już od czasów cesarstwa rzymskiego trwała wymiana potrzebnych dóbr między Słowianami a rzymianami. Wtedy naszym bogactwem był bursztyn. Z czasem, gdy nasze państwo się kształtowało musieliśmy walczyć o każdy kawałek ziemi. Dzięki strategicznemu położeniu w europie środkowej właściwie każda armia musiała przejść przez nasz teren, lub nadkładać setki kilometrów drogi wokół Karpat. Nie można też zapomnieć, że na polskich terenach trwały walki w pierwszej i drugiej wojnie światowej.
Wszystkie te wydarzenia powodują, że w Polsce jest zakopane pod ziemią naprawdę mnóstwo skarbów, które tylko czekają na wydobycie. A jest w czym wybierać. Można trafić nawet na artefakty z czasów cesarstwa rzymskiego. Jednak zanim wybiegniesz z domu z łopatą i zaczniesz kopać w losowym punkcie ogródka, powinieneś się odpowiednio przygotować.
Najważniejsza jest wiedza. Nie próbuj stać się ekspertem historycznym w każdej dziedzinie, bo nie będziesz umiał nic. Zacznij od poznania folkloru wokół twojego miejsca zamieszkania. Rozmawiaj dużo ze starszymi ludźmi, wiedzą oni o rzeczach jakich nie znajdziesz w internecie. Nie mówię, że dowiesz się od razu gdzie w rzece ugrzązł niemiecki czołg, a następnego dnia go odkopiesz, ale za to będziesz miał podstawy by wybrać swoją specjalizację. Na przykład dosyć oczywisty będzie wybór wiedzy o piastach, jeżeli mieszkasz w okolicach Biskupina. Z kolei jeżeli w twoim rejonie toczyły się walki w latach 1939-1945 bardziej odpowiednia będzie specjalizacja w militariach. Oczywiście nie musisz wybierać specjalizacji według miejsca zamieszkania, ale w ten sposób zwiększasz szansę znalezienia czegokolwiek cennego.
Jeżeli zamierzasz się wziąć na poważnie za archeologię to powinieneś zainwestować w dobry wykrywacz metali. Na twoje szczęście na rynku jest dostępne mnóstwo modeli w szerokim wachlarzu cenowym, więc na pewno dobierzesz coś według potrzeb i zasobności portfela. Żeby odpowiedzieć sobie na pytanie jaki wykrywacz metali kupić, musisz wiedzieć do czego chcesz go wykorzystywać. Twoja specjalizacja pomoże odpowiedzieć na to pytanie. Jeżeli na przykład chcesz szukać przedmiotów z brązu, lub miedzi, to powinieneś zainwestować w lepszy wykrywacz, który będzie potrafił wykryć i zidentyfikować te metale.
Oczywiście jak w każdym urządzeniu elektrycznym będzie potrzebny akumulator. Zazwyczaj większy znaczy lepszy, ale nie musisz przesadzać z początkową pojemnością. Rozważ też kupno dwóch akumulatorów, wtedy jeden będzie pracował w wykrywaczu, a drugi może być ładowany. Kolejną sprawą jest ergonomia. Wykrywacz to urządzenie które prawdopodobnie będziesz nosił wiele godzin, musi być więc lekkie, oraz nie powodować dyskomfortu. Na szczęście coraz więcej wykrywaczy jest specjalnie wyprofilowanych, żeby ich użytkowanie było jak najbardziej naturalne dla człowieka.
Na koniec nierozsądnie jest samodzielnie szukać niewypałów i niewybuchów. Wszystkie takie znaleziska wciąż są groźne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here