Materac - co warto wiedzieć przed zakupem?

Wybór odpowiedniego materaca do spania to bardzo karkołomne zadanie, szczególnie jeśli robimy to pierwszy raz i nie specjalnie mamy na ten temat jakieś pojęcie. Wie to każdy, kto kiedykolwiek stanął przed takim zadaniem. Nie jest sztuką kupić pierwszy z brzegu materac, który wygląda dobrze i jest bardzo drogi. Owszem, cena ma w przypadku materacy ogromne znaczenie, ale na pewno nie kluczowe. Aby nasz materac spełniał należycie swoje zadanie, musi posiadać odpowiednie parametry. I w żadnym razie nie chodzi tu jedynie o rozmiar, a już na pewno wygląd. Pamiętajmy, że stawką jest tu nasze zdrowie, więc ten problem należy potraktować poważnie. W najlepszym wypadku, jeśli nie zapewnimy sobie odpowiedniej wygody podczas snu, rano będziemy po prostu niewyspani. W najgorszym zaś- narazimy na szwank nasz kręgosłup, a to już nie są żarty. Zła decyzja w kwestii miejsca do spania, może skutkować długotrwałym uszkodzeniem kręgosłupa i uciążliwym bólem.

Główną i podstawową funkcją sypialnianego materaca jest zapewnienie użytkownikowi komfortu podczas snu. Jeśli chcemy być wyspani i wypoczęci, powinniśmy wybrać materac najodpowiedniejszy dla naszych potrzeb i preferencji. Żadna sofa, kanapa czy narożnik nie zapewnią na dłuższą metę zdrowego snu, ponieważ ich zadaniem jest stabilizowanie naszej pozycji podczas siedzenia. Tylko dobry materac może dać nam odpowiedni wypoczynek. Ale zanim podejmiemy decyzje o tym, jaki materac kupić, musimy dokładnie rozważyć, czego oczekujemy i czego potrzebujemy. Niech to będzie przemyślana decyzja. W końcu spędzamy w łóżku niemal jedną trzecią swojego życia.

Kluczową kwestią jest aspekt twardości materaca. Nie jest prawdą, że im twardszy materac, tym lepiej dla kręgosłupa. Nic bardziej mylnego. To, jaki powinien być nasz wybór, jest zdeterminowane naszą budową ciała. Materac ma podpierać kręgosłup. Powinien w każdej pozycji dostosować się do naturalnych krzywizn ciała użytkowania, a będzie to oczywiście uwarunkowane wysokością i wagą człowieka. Dla szczupłej osoby należy wybrać bardziej miękką opcję, ale dla rosłego mężczyzny będzie już konieczny zdecydowanie twardszy model, który zapewni stabilne podparcie. Dla osób borykających się z przewlekłymi chorobami kręgosłupa, ważna jest konsultacja z lekarzem.Ona również może pomóc w podjęciu decyzji. Warto pamiętać, że zasady o których mówimy, są ważne, ale najważniejsze jest nasze osobiste, subiektywne odczucie. Jeśli wolimy bardziej miękkie materace, pomimo większej wagi, to należy poszukać złotego środka i w miarę możliwości, wybrać opcję pośrednią.

Kolejnym problem będzie wybór materiały, z jakiego jest wykonany materac. Wybór jest tak duży, że może przytłoczyć kogoś, kto styka się z tym zagadnieniem po raz pierwszy. Ale tutaj też w zasadzie wszystko rozbija się o nasze osobiste potrzeby. Inny typ materaców poleca się alergikom, inny dzieciom, jeszcze innym osobom cierpiącym na schorzenia kręgosłupa. Ważne, aby poważnie podejść do tematu i sensownie zainwestować nasze pieniądze. Dobry jakościowo produkt nie będzie tani, ale z pewnością posłuży nam latami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here