Jakie mleko dla niemowlaka jest najlepsze?

Wiele mam zastanawia się, jakie mleko dla niemowlaka jest najlepsze. Pediatrzy od lat podkreślają, że najbardziej wartościowe jest oczywiście mleko mamy, które maluch powinien w miarę możliwości dostawać przez co najmniej pierwsze pół roku życia. Jednak nie zawsze jest to możliwe. Kiedy mama nie może samodzielnie wykarmić dziecka, poszukuje informacji na temat, jakie mleko dla niemowlaka jest dobre i najlepiej zastąpi naturalne, ludzkie mleko. Obecnie na polskim rynku produktów dla dzieci, istnieje kilku popularnych producentów mleka modyfikowanego. Reklamują oni swoje wyroby jako najlepsze dla malucha. Trudno wybrać, jakie mleko dla niemowlaka jest najlepsze, gdyż każde z nich wydaje się być bardzo do siebie podobne i zawiera praktycznie takie same składniki. Tylko niektóre z nich są wzbogacone dodatkowymi witaminami. Mamy, które pragną dla swoich dzieci jak najlepiej, chętnie kupują właśnie takie produkty.
Jakie mleko dla niemowlaka najlepiej wybrać, aby zapewnić mu wszystkie niezbędne składniki? Najlepiej zdecydować się na takie, które oprócz podstawowego składu, zawiera dodatkowo wartościowe kwasy tłuszczowe omega 3, probiotyki i prebiotyki. Takie mleko z pewnością będzie korzystnie wpływać na rozwój malucha. Wybierając, jakie mleko dla niemowlaka będzie odpowiednie, koniecznie trzeba zwrócić uwagę na informację podaną na opakowaniu- czy jest to mleko dla dziecka poniżej 12 miesiąca życia, czy może dla dwulatka? Produkt zawsze powinien być dostosowany do wieku maluszka, gdyż na każdym etapie rozwoju potrzebuje on innych wartości odżywczych.
Decydując się na to, jakie mleko dla niemowlaka kupić, warto też sprawdzić, czy jest ono przeznaczone dla alergików lub dzieci o skłonnościach do ulewania. W dzisiejszych czasach mnóstwo maluchów ma problemy z alergiami i wówczas mleko hipoalergiczne będzie najlepszym rozwiązaniem.
Nie każda mama wie, jakie mleko dla niemowlaka wybrać. Stając przed półkami w sklepie, które uginają się od produktów dla dzieci, kobieta może mieć problem z decyzją. Czasami jest raj, że to dziecko dokonuje wyboru – smakuje mu tylko jeden, określony rodzaj mleka i niechętnie pije inne produkty. To sprawia, że rodzice nie muszą już się zastanawiać, jakie mleko dla niemowlaka kupić!
Mama powinna pamiętać o tym, że mleko modyfikowane to alternatywne rozwiązanie i powinna się na nie decydować wyłącznie w przypadku, kiedy rzeczywiście nie jest w stanie karmić dziecka samodzielnie. Wtedy może zacząć się zastanawiać, jakie mleko dla niemowlaka kupować. Niektóre mamy są bardzo niechętne do tego, żeby karmić dziecko piersią, mimo że mają pokarm i nie ma żadnych przeciwwskazań, aby karmiła. Z powodu wyraźnej niechęci, decyduje się ona na mleko sztuczne i musi wybrać, jakie mleko dla niemowlaka będzie najlepszym zamiennikiem dla jej własnego. Nie można oczywiście zmuszać mamy do tego, żeby karmiła dziecko własną piersią, jeśli ona wyraźnie czuje, że nie chce tego robić. To jest indywidualny wybór i wówczas taka mama musi dowiedzieć się, jakie mleko dla niemowlaka jest najlepsze dla jej malucha.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here