Jaki fotelik dla dziecka wybrać/

Wybór samochodowego fotelika dla nowego członka rodziny, to misja specjalna. Generalnie kupujący dzielą dzielą się na dwie grupy. Pierwsza z nich najpierw dokonuje researchu i udaje się do sklepu z kilkustronicowymi notatkami. Druga zaś, stawia na tzw. żywioł i wybiera fotelik drogą losową: bo najładniejszy, bo dobrze się będzie prezentował w naszym samochodzie, bo ma modny kolor. Zdecydowanie lepiej należeć do tej pierwszej grupy, ale w gruncie rzeczy, to również nie jest do końca dobre rozwiązanie.

Jeśli poważnie myślimy o zakupie fotelika dla naszego malucha, musimy zakasać rękawy i wziąć się do roboty. Na szali jest życie i zdrowie naszego dziecka, dlatego niewyobrażalnym jest, że kogoś może ta kwestia nie obchodzić. Takie przypadki, kiedy mama wybiera fotelik samochodowy pod kolor swojej nowej sukienki, zupełnie wykluczamy z naszych dywagacji. Trudno również uwierzyć, że ktoś może zupełnie nie potrzebować fotelika dla dziecka. To bardzo kusząca wizja, kiedy wyobrazimy sobie świat, w którym wszystko da się załatwić na miejscu, i musimy wychodzić z domu tylko na długie wieczorne spacery. Nie ma takiej możliwości. Wcześniej czy później, nawet rodzice którzy nie posiadają własnego samochodu będą musieli gdzieś przetransportować swojego malucha. I wówczas zaczną się problemy. W dzisiejszych czasach fotelik samochodowy jest niezbędnym akcesorium każdego rodzica.

Należy stale podkreślać i przypominać, że wygląd i stylistyka ma drugorzędne znaczenie. Fotelik samochodowy ma być przede wszystkim bezpieczny i wygodny dla dziecka. Trudno się dziwić, że świeżo upieczeni rodzice mają blade pojęcie na ten temat. Jak zawsze, największe znaczenie ma doświadczenie. Jeśli się nie znamy, powinniśmy zasięgnąć opinii eksperta. Ale zdecydowanie przy podejmowaniu decyzji, jaki fotelik dla dziecka kupić, nie powinniśmy polegać jedynie na opinii sprzedawcy. Owszem, w salonach renomowanych producentów, obsługują nas raczej kompetentni ludzie, którzy mają pojęcie o tym, co sprzedają. Ale nic nie zastąpi naprawdę porządnego przygotowania własnego. W dobie internetu nie będzie to trudne. Wiele stron internetowych oferuje fachowe i sprawdzone informacje. Na szczególną uwagę zasługują tematyczne blogi, na których matki dzielą się swoimi doświadczeniami i opiniami na temat rozmaitych modeli fotelików.

Na początek, najistotniejsze będzie ustalenie podstawowych danych. Musimy wiedzieć czego szukać. To zależy od wieku i gabarytów naszego dziecka. Nawet najdroższy fotelik od super znanego producenta, nie zapewni bezpieczeństwa dziecku, jeśli nie jest dobrany do jego rozmiarów. Kolejny aspekt to odpowiednie atesty. Takie może nam zapewnić jedynie dobra, sprawdzona marka. Kupno taniego zamiennika, dostępnego w pierwszej lepszej sieciówce to poważny błąd. Fotelik musi zapewnić dziecku bezpieczeństwo, ale wygoda również jest ważna. Należy sprawdzić fotelik pod tym kątem. Większe dziecko można z powodzeniem „przymierzyć” do danego modelu jeszcze w sklepie. W przypadku młodszego, musimy polegać na poradach eksperta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here