Jak zgubić nadmierne kilogramy?

0
858

Czy wiesz, że aż 90% kobiet wskazuje kompleksy, jakie dotyczą ich atrakcyjności zewnętrznej? Najczęściej nie jesteśmy zadowolone z własnej sylwetki i nawet posiadaczki filigranowych figur twierdzą, że chciałyby się pozbyć nadmiernych kilogramów. Wszystko przez obowiązujący kanon kobiecego piękna, zgodnie z którym tym pożądanym rozmiarem powinien być maksymalnie numer 36.

Jak szybko schudnąć i pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej? Najczęściej budzimy się kilka miesięcy przed wakacjami i marzymy o tym, by na plaży móc pochwalić się idealną figurą. Cuda niestety się nie zdarzają, a magiczne diety mogą jedynie wywołać poważne problemy zdrowotne. Warto chudnąć racjonalnie, z głową, w długim okresie, bo tylko wtedy będzie to skuteczne i bez zbędnego efektu jo jo.

Skuteczna dieta

Dieta redukująca nadmierne kilogramy powinna być dobrana indywidualnie, najlepiej przez dietetyka. Ten ocenia poziom tkanki tłuszczowej, styl życia, ogólny stan zdrowia. Dieta może być nawet dobrana ze względu na płeć.

Co ważne, odrzucić powinniśmy wszelkie głodówki, które pozbawiają nas jedynie wody z organizmu. Lepiej sprawdza się dieta ograniczająca tłuszcz, za to pełna koniecznych wartości odżywczych. Lepiej chudnąć mniej i wolniej, ale za to trwale.

Aktywność fizyczna

Odpowiedni sposób żywienia, który ma pomóc w gubieniu tkanki tłuszczowej, musi iść w parze z aktywnością fizyczną. Warto wybrać sobie sport, który lubimy najbardziej, może to być chociażby codzienny spacer. Należy wskazać, że dzisiaj Polacy coraz częściej stawiają na zdrowy styl życia, dlatego uprawiają jogging, chodzą na siłownię, pływają. Tylko połączenie sportu z dietą może przynieść zamierzone efekty.

Zabiegi modelujące sylwetkę

Ogromną popularnością cieszą się dzisiaj zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Polki namiętnie chodzą do klinik i korzystają z nieinwazyjnych metod upiększających. Co ważne, mogą wybierać także te wyszczuplające, które wspierają cały proces odchudzania. Ciekawostką jest przy tym fakt, że przecież gubienie tkanki tłuszczowej powoduje zmniejszenie elastyczności skóry, nierzadko rozstępy czy cellulit. Sprawdzają się wtedy zabiegi, takie jak kriolipoliza. Warszawa oferuje je na najwyższym poziomie. Wystarczy kilka zabiegów, by zmniejszyć obwód o kilka centymetrów. Na defekty skóry sprawdzi się też mezoterapia mikroigłowa rf. Pamiętajmy jednak, że wszystkie zabiegi muszą być realizowane w regularnych cyklach, dobrane indywidualnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here