Jak wykonać manicure hybrydowy?

Manicure hybrydowy to hit ostatnich lat. Nic w tym dziwnego – kobiety, które dbają o paznokcie, mogą odwiedzać kosmetyczkę raz na cztery tygodnie zamiast raz na tydzień. Dlaczego? Hybrydy są niesamowicie trwałe, nie odpryskują, doskonale trzymają się na płytce paznokcia i utwardzają ją. 

Manicure hybrydowy krok po kroku

Aby wykonać najmodniejsze hybrydy w tym sezonie, o których wspomniano na https://osrodek-wiedzy.eu/najmodniejsze-paznokcie-w-tym-sezonie-jakie-kolory-wybrac/,  nie wystarczy tylko lakier do paznokci. Tu przygotowania są trochę bardziej problematyczne, jednak spokojnie – wiele z tych składników wystarcza na wiele zastosowań. Oto czego potrzebujemy: 

– lampy UV do utwardzania lakieru hybrydowego

– lakieru podkładowego

– lakieru hybrydowego o wybranym kolorze

– lakieru nawierzchniowego

– patyczków, bloku polerskiego, wacików, kopytka oraz cleanera

Z takim zestawem możemy przejść do przygotowywania pięknego manicure hybrydowego. Należy wykonać manicure klasyczny, by pozbyć się skórek a także spiłować płytkę paznokcia i delikatnie zmatowić ją blokiem polerskim. Następnie paznokcie powinny zostać przeczyszczone cleaner’em, by mieć pewność, że żadne zanieczyszczenia nie dostaną się do lakieru. Na paznokcie jednej dłoni należy nałożyć cienką warstwę lakieru podkładowego i utwardzić ją za pomocą lampy UV. Na utwardzony lakier podkładowy można już nakładać wybrany kolor. Po utwardzeniu najlepiej powtórzyć procedurę, by uzyskać głębię i uniknąć prześwitów. Pozostaje tylko nałożyć lakier nawierzchniowy, czyli tak zwany top, by utrwalić kolor i nadać mu połysku. Po utwardzeniu należy odczekać chwilę i przemyć paznokcie cleaner’em.

Hybrydy w domu czy salonie?

Wszystko zależy od naszych umiejętności oraz sprzętu, który posiadamy. Kosmetyczki wykonują kilka manicure hybrydowych dziennie, dlatego ich lampy UV bądź LED muszą być wysokiej jakości. Dodatkowo doskonale znają się na ozdabianiu paznokci, by wyglądały estetycznie i schludnie. Jeśli brakuje nam tej umiejętności, warto wybrać się do specjalistki w wybranym salonie kosmetycznym. Przed wyborem konkretnej, warto sprawdzić, czy posiada ona niezbędny sprzęt opisany np. na https://osrodek-wiedzy.eu/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here