Co trzeba wiedzieć o dywanach, by kupić szybko online?

0
1773

Kiedy kolejne czyszczenie dywanu nie przyniosło zadowalającego efektu, podjęłam szybką decyzję o zakupie nowego. Myślałam, że po prostu wejdę do sklepu, wybiorę kolor i kupię. Niestety, nie byłam zbyt przygotowana, bo nie wiedziała nawet, z jakiego materiału chcę dywan i czy ma być antyalergiczny ? Jakie ma być długie włosie i czy jest w domu zwierzę, które gubi sierść ? Te i inne pytania usłyszałam w sklepie i musiałam zgłębić wiedze, by mój nowy dywan był idealny, bo musi wystarczyć na kilka lat.

Dywan naturalny czy sztuczny ?

Skład dywanu jest bardzo ważny i warto przed zakupem zdecydować, czy lepiej wybrać z włókien naturalnych, czy syntetycznych.

Dywan z włókien naturalnych, czyli z wełny, jedwabiu, bawełny, będzie zapewne ozdobą niejednego pokoju. Zaletą wełny jest wysoka jakość i trwałość, ceniona jest zwłaszcza wełna owcza z Nowej Zelandii. Dywany z wełny są polecane do sypialni, ze względu na zdolność regulowania wilgotności. Mają właściwości antyelektrostatyczne, ale ze względu na dobre podłoże do rozwoju drobnoustrojów, nie nadają się dla alergików. Najdroższym włóknem jest jedwab, a najtańszym bawełna i ta właśnie jest najpopularniejsza, bo można ją z powodzeniem prać.

Poliamid, polipropylen, akryl, to tworzywa syntetyczne, z których są najczęściej produkowane dywany sztuczne. Odpowiednie są dla osób zmagających się z alergią. Jakościowo są gorsze od tych wełnianych, ale za to dużo tańsze. Duża gama kolorystyczna i łatwość w czyszczeniu powoduje, że są bardzo popularne.

Gęstość dywanu i dodatkowe cechy.

Gęstość dywanu jest nie mniej ważna i jest to ilość włosków na metrze kwadratowym. Standardowa gęstość wynosi od 100 do 500 tysięcy pęczków, im gęściej tym lepiej.

Czasem na metce będziemy mieć adnotację, że jest odporny na zabrudzenia, ale to nie znaczy, że ochroni się przed trudnymi do usunięcia plamami. Tak samo, dywan niechłonący wodę, nie będzie odporny na zalanie, a jedynie jest odporny, na chłoniecie wilgoci z powietrza. Dodatkowo możemy uzyskać informacje, czy jest bardziej wytrzymały, odporny na mole oraz czy nadaje się do prania chemicznego. Dokładne informacje o każdym dywanie uzyskamy na https://dywaneo.pl/, a 24 – miesięczna gwarancja pozwoli na swobodne korzystanie.

Jak dopasować dywan do pomieszczenia ?

W pokoju dziennym walory estetyczne są niezwykle ważne, włosie może być średnie lub długie. Dużo czasu tam spędzamy oraz przyjmujemy gości, więc cechą pożądaną powinna być wytrzymałość oraz odporność na wcieranie plam.

Sypialnia kojarzy się z miękkością i przytulnością, do tego sprawdzą się dywany z dłuższym włosiem shaggy. Często są to małe dywaniki, aby dawały ciepło i komfort przy wstawaniu z łóżka. Wełniane dadzą poczucie naturalności, a dla alergików sprawdzi się akryl lub wiskoza.

Pokój dziecięcy to wyjątkowe miejsce, a dywan ma do spełnienia dużo funkcji. Musi być wytrzymały, odporny na zabrudzenia i najlepiej sztuczny, by nie powodował alergii.

Po zebraniu wszystkich informacji o właściwościach dywanów zakup pójdzie mi o wiele szybciej i nie muszę biegać po mieście, od sklepu do sklepu, ale zrobię to przez internet. Nigdy też nie miałam dywanu w kuchni, ale po obejrzeniu stylizacji, kuchnia nabiera zupełnie innego charakteru i przytulności. Jedna rzecz, a może dużo zmienić we wnętrzu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here