Dlaczego należy wykonywać USG prenatalne w Krakowie

W obecnych czasach, w związku z rozwojem nauki, medycyny i technologii istnieje wiele metod, przy pomocy których można wykonywać szczegółowe badania kobiet w ciąży. Obecnie, za pomocą specjalistycznych sprzętów, możliwe jest wykonywanie badań, które obrazują w bardzo szybkim czasie nieprawidłowości w rozwoju płodu. Jednym z takich badań jest USG prenatalne Kraków.

Kto powinien wykonywać USG genetyczne Kraków?

W dzisiejszych czasach kobiety w ciąży są bardzo świadome ryzyka oraz nieprawidłowości, jakie mogą pojawić się w ciąży oraz związane z rozwojem płodu. W związku z tym, każda kobieta wykonuje nie tylko badania obligatoryjne, takie jak badania krwi czy KTG, lecz także szczegółowy obraz rozwoju płodu, każdego narządu oraz wód płodowych, łożyska czy pępowiny. Pierwsze badanie usg prenatalne Kraków wykonywane jest już w pierwszym trymestrze ciąży, pomiędzy 11-tym a 13-tym tygodniem ciąży. Już tak wcześnie można rozpoznać, czy dziecko prawidłowo się rozwija, czy funkcjonują wszystkie narządy i układy. Kolejne USG genetyczne Kraków wykonywane jest w drugim trymestrze, pomiędzy 22-im a 25 -tym tygodniem ciąży. Pozwala ono na dokładniejsze zobrazowanie wymiarów dziecka, ewentualnych wad rozwojowych, prawdopodobieństwa ich wystąpienia lub innych zaburzeń. W przypadku wykrycia nieprawidłowości już w tym momencie możliwe jest rozpoczęcie leczenia płodu w łonie matki, a nawet przeprowadzenie operacji. USG genetyczne Kraków szczególnie zalecane jest kobietom po 35. roku życia, ponieważ takie ciąże obarczone są znacznie większym ryzykiem, zarówno dla matki, jak i dziecka. Jednakże wielu specjalistów zaleca wykonywanie ich również innym ciężarnym kobietom, w każdym wieku, by rozwiać obawy dotyczące zdrowia dziecka.

Jak przebiega badanie USG prenatalne Kraków?

Badanie jest całkowicie bezbolesne i nie wiąże się z żadnym ryzykiem, zarówno dla matki, jak i dla dziecka. Jego przebieg nie różni się od zwykłego USG, jednak za pomocą specjalistycznego sprzętu oraz nowoczesnych programów możliwe jest dokładniejsze zobrazowanie płodu i wyliczenie ryzyka wystąpienia wad rozwojowych. Każdy narząd badany jest osobno, co pozwala na stwierdzenie nawet najmniejszych nieprawidłowości. Po wykonaniu badania matka otrzymuje płytę z wynikiem, którą może wykorzystać następnie do dalszego diagnozowania i monitorowania dziecka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here