Peeling

Peelingi należy wykonywać regularnie na skórę twarzy i chciała. Pozwalają one usunąć martwe komórki skóry, a także wygładzić i rozświetlić skórę. Mało kto wie, że peelingu potrzebuje również skóra głowy, a jeszcze mniej osób regularnie praktykuje taki zwyczaj. Peeling skóry głowy pobudza krążenie krwi, może pomóc z uporać się z osłabieniem włosów, a także odświeża skórę głowy. Jak wykonać peeling dla skóry głowy? Odpowiadamy! 

Przeczytaj też: https://akcemed.pl/peelingi-do-skory-glowy/ 

Czy skóra głowy potrzebuje regularnego złuszczenia? 

Nasze głowy potrzebują takiej samej pielęgnacji, jak reszta skóry. To, że nie widzimy jej tak dokładnie, jak skóry innych części ciała, nie oznacza, że nie musimy jej pielęgnować. Owłosiona skóra głowy złuszcza się regularnie, gruczoły łojowe produkują sebum a na powierzchni głowy gromadzą się rozmaite zanieczyszczenia. To wszystko sprawia, że konieczne jest dokonanie jej oczyszczenia i złuszczenia. Nie osiągniemy tego stosując jedynie szampon. 

Skóra głowy jest jedną z najbardziej pomijalnych części naszego ciała, jednak jest to obszar wymagający szczególnej pielęgnacji. Dobre złuszczenie pomaga utrzymać optymalne środowisko dla zrównoważonego wzrostu włosów. Peeling skóry głowy pozwala osiągnąć efekt symulowania krążenia i usuwania martwych komórek skóry. Przyczynia się też do lepszego dotlenienia i odżywienia skóry głowy, a także lepszego wzrostu włosów i zauważalnej poprawy ich wyglądu. 

Peeling skóry głowy – jak go wykonać? 

Peeling skóry głowy należy wykonywać regularnie, podobnie jak pięknie chciała. Dobrze jest, wykonywać taki pięknie częściej, niż 1 – 2 razy w tygodniu, ponieważ częstsze wykonywanie takiego zabiegu może przyczynić się do skutku odwrotnego od pożądanego, pobudzający nadmierną pracę gruczołów łojowych i przyczyniając się do nadmiernego przetłuszczania skóry. 

W drogeriach możemy nabyć rozmaite peelingi do skóry głowy, których przeznaczeniem jest łagodzenie objawów takich jak: 

  • łupież
  • wolny wzrost włosów
  • pogorszenie wyglądu włosów
  • przesuszenie i świąd skóry głowy
  • nadmierne wypadanie włosów
  • przetłuszczanie skóry głowy
  • osłabienie włosów 

Taki ping możemy wykonać również samodzielnie. Najprostszą opcją jest zadanie cukru do szamponu czy odżywki. Tak powstały kosmetyk aplikujemy na głowę, po czym dokładnie spłukujemy. 

Zobacz też: http://4emotion.pl/peelingi-domowej-roboty-doskonaly-sposob-na-gladka-skore/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here