Jak utrzymać odpowiednie nawilżenie ciała

Twoja skóra stała się szorstka i straciła swój blask? Zauważyłaś, że w ostatnim czasie jest znacznie bardziej podatna na podrażnienia? Możliwe, że problem leży w niedostatecznym nawilżeniu skóry. Sprawdź, jak zadbać o swoje ciało, by cieszyć się piękną skórą!

Jakie czynniki negatywnie wpływają na skórę?

Lista czynników, które mogą negatywnie wpływać na kondycję Twojej skóry, jest dłuższa, niż może Ci się wydawać. To nie tylko kwestia pielęgnacji czy prawidłowej diety. Przesuszenie naskórka może być spowodowane między innymi przez:

– niekorzystne warunki atmosferyczne (zarówno silny wiatr, jak i długotrwała ekspozycja na promieniowanie słoneczne mogą powodować, że skóra nie będzie wystarczająco nawilżona),
– klimatyzacja,
– niedostateczna ilość płynów w diecie,
– nieodpowiednio dobrane kuracje kosmetyczne.

Jednym ze sposobów na nawilżenie ciała jest suplement diety Oeparol. W jego składzie znajdują się kwasy Omega-6. To właśnie ich zadaniem jest zapewnienie odpowiedniego nawilżenia skóry, aby miała zdrowy wygląd i naturalny kolor.

Płyny w diecie, czyli jak dużo trzeba pić?

Kosmetyki pomagają nawilżać skórę od zewnątrz. Wybór stosowanych codziennie preparatów kosmetycznych powinien być uzależniony od rodzaju Twojej skóry. Inne wymagania w zakresie nawilżania będzie miała cera sucha, a inne skóra z tendencją do przetłuszczania się. Jednak nawilżanie zewnętrzne to nie wszystko. Istotne jest także to, aby każdego dnia dostarczyć do organizmu odpowiednią ilość płynów.

Codziennie sięgaj po kilka szklanek wody. Im jest cieplej, tym bardziej rośnie zapotrzebowanie Twojego organizmu na płyny. Dwa litry dziennie to absolutne minimum. Jeżeli nie przepadasz za wodą, sięgnij po soki owocowe lub warzywne. Najzdrowsze są (i najlepiej smakują) te, które przygotujesz samodzielnie. Pamiętaj, że każda porcja świeżego soku warzywnego to bomba witaminowa, która korzystnie wpłynie na kondycję Twojej skóry. Codzienną dietę komponuj w taki sposób, by nie zabrakło w niej substancji mineralnych poprawiających kondycję skóry.

W jakich przypadkach konieczna jest suplementacja diety?

Jeżeli przywiązujesz dużą wagę do sposobu odżywiania, wyeliminowałaś z diety wszelkie szkodliwe składniki i dbasz o to, aby wraz z pożywieniem dostarczać optymalną ilość kluczowych składników odżywczych, a mimo to Twoja skóra wygląda na odwodnioną, to skonsultuj się ze specjalistą. Poprawę nawilżenia skóry zapewniają również suplementy. Bez recepty możesz kupić np. suplement diety Oeparol. To kapsułki zawierające kwasy Omega-6.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here