Dobór kosmetyków do potrzeb skóry

0
1119

Piękna i zdrowa skóra to marzenie wielu kobiet. Realia ukazują jednak, że większość żeńskiej części populacji ma różnego rodzaju problemy skórne. Osoby ze znacznym problemem muszą sięgać po produkty medyczne. Co z tymi, którzy mają nieco mniejsze problemy skórne albo nie mają ich wcale? Jak prawidłowo dobrać kosmetyki do skóry, aby sobie nie zaszkodzić?

Podstawą dobrego doboru kosmetyków jest dokładne zdiagnozowanie jaki jest stan naszej skóry. Czy mamy cerę naczynkową, czy może suchą albo mieszaną? To dość istotne, aby wiedzieć po jakie kosmetyki sięgnąć. Nie możemy przecież używać krem ze śluzu ślimaka tylko dlatego, że jest to obecnie bardzo modne. Musimy zaobserwować, czy nasza cera jest wysuszona, czy może szybko zaczyna się świecić. Jak zachowuje się na wietrze czy na mrozie? Czy pojawiają się zaczerwienienia, czy wszystko jest w porządku? Często zdarza się, że drogeria internetowa z kosmetykami oferuje krótki test pomagający klientkom zdiagnozować jaki mają rodzaj skóry. Zaopatrzeni w te informacje o sobie możemy dobrze dokonać wyboru kosmetyków dla naszej cery.

Dobór kosmetyków do cery dojrzałej powinien być motywowany nie tylko rodzajem cery jaką mamy, jak również zmieniającym się wiekiem. Cera kobiet w średnim wieku jest bardziej wysuszona. Nawet jeżeli wcześniej trzeba było ją matować, teraz warto dbać o nawilżenie i regenerację. Ważne, aby zwracać uwagę na zawartość w nich witaminy C, E, kwasu hialuronowego czy retinolu. Istotny jest również koenzym Q10, który opóźnia procesy starzenia się skóry.

Podstawowe rodzaje cery: normalna, sucha, tłusta czy mieszana nie zawsze są jedynymi wyborami. Zdarzają się też inne jej rodzaje jak choćby wrażliwa czy naczyniowa. Jeżeli mamy problem ze zdiagnozowaniem typu naszej cery warto udać się do dermatologa. Podstawą dobrego doboru kosmetyków jest przecież właściwe określenie naszego rodzaju skóry.

Jak widać odpowiedni dobór kosmetyków wcale nie jest łatwą sprawą. Wiele czynników ma na to wpływ. Czasami warto poszukać specjalistycznej pomocy niezależnie czy chodzi o określenie typu cery, czy sam dobór właściwych kosmetyków.

Inne porady: https://www.sztukakosmetologii.pl/makeup-revolution-jewel-collection-harmonia-w-makijazu/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here