pokojówka

Zarobki osoby na takim stanowisku zależą przede wszystkim od miejsca, w którym jest zatrudniona. Jeżeli hotel jest w wyższym standardzie, jest bardziej wymagający oraz droższy, tym na wyższe zarobki możemy liczyć jako kadra pracownicza. Na to wpływ ma również doświadczenie i pozycja w hotelu. Staż pracy również wpływa korzystnie na wysokość naszego wynagrodzenia. Na nie wpływa oczywiście nasza własna praca. Kiedy klienci zauważają, że obsługa jest profesjonalna oraz życzliwa, rozsiewają pozytywną opinię o hotelu. To sprawia, że lokal jest częściej wybierany przez innych gości. Dzięki temu hotel zarabia więcej, a tym samym jest w stanie dać personelowi podwyżki. Ile wynosi mediana zarobków pokojówki? Jak wygląda to za granicą? Odpowiadamy!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/ile-zarabia-pokojowka-sprawdz-zarobki-pokojowki/

Ile wynosi mediana zarobków pokojówki

Pomimo tego, że jest to praca ciężka oraz odpowiedzialna, nie należy do zawodów najlepiej płatnych. W 2018 roku w Polsce jako pokojówka, przeciętnie jesteśmy w stanie zarobić około 2200 zł. Oznacza ona, że połowa wszystkich osób pracujących na stanowisku pokojówki zarabia kwoty mieszczące się w przedziale 2000 zł– 2400 zł. Pozostała połowa dzieli się na dwie części. Jedna z nich to osoby zarabiające powyżej 2400 zł, a druga są to osoby zarabiające niestety poniżej 2000 zł.

Ile jesteśmy w stanie zarobić za granicą?

Dużo kandydatek na takim stanowisku decyduje się na emigrację. Na pokojówkę z Wielkiej Brytanii czeka nawet 300 do 600 funtów tygodniowo netto. Jest to około 1500 – 3000 zł.

Czy pokojówka może liczyć na napiwki?

Może nie jest to regularne, ale takie sytuacje się zdarzają. Zwłaszcza, jeżeli klient pochodzi z regionu, w którym uważany jest za tradycje. Kiedy dana osoba uważa, że została wyjątkowo dobrze obsłużona w hotelu, może dać napiwek osobie wykonującej dla niej usługi. Praktyka jednak pokazuje, że pokojówki otrzymują rzadziej napiwki, niż na przykład kelnerzy, a nawet barmani.

Zobacz też: http://e-makijaz.pl/jak-wyglada-praca-pokojowki/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here