Kaniula

Wiele osób traktuje liposukcję jako zabieg wspomagający proces odchudzania. Tak nie do końca jest, gdyż mechaniczne usuwanie tłuszczu polega jedynie na odsysaniu go z tych miejsc, w których jego naturalne spalenie jest niemożliwe lub bardzo utrudnione. Podstawowym narzędziem wykorzystywanym w tym zabiegu jest tzw. kaniula. Na czym polega jej działanie?

Kaniula prawdę powie…

W przypadku takich zabiegów jak liposukcja brzucha cena zależy w głównej mierz od sposobu wykonania zabiegu. Standardowa kaniula mechaniczna rozbija tłuszcz za pomocą drgań, uprzednio wgłębiając się pod skórę. Bardziej zaawansowana odmiana tego urządzenia posiada wbudowany laser, który „wchodząc” pod skórę, niszczy znajdującą się pod nią tkankę tłuszczową. Element ten może być również wyposażony w generator fali ultradźwiękowych, a także – w niektórych wariantach – w specjalną, wodną końcówkę. Dzięki niej, Odsysanie tłuszczu cena odbywa się przy zdecydowanie mniejszym krwawieniu.

Z wnętrza ciała

Dlaczego w przypadku takich zabiegów jak np. liposukcja ud cena jest stosunkowo wysoka? Wynika ona przede wszystkim z technologii wykonania tego zabiegu. Aby usunąć mechanicznie tłuszcz, należy wcześniej wykonać stosowne nacięcie w skórze, dzięki któremu tkanka tłuszczowa zostanie skutecznie usunięta. Należy też pamiętać, że odsysanie tłuszczu cena, obejmuje również zabieg rozbicia tkanki tłuszczowej, przy czym sposób w jaki do niego dojdzie, będzie zależny od zastosowanej metody. Nawiasem mówiąc, usuwanie tkanki tłuszczowej za pomocą liposukcji, jest procesem bardzo efektywnym, gdyż w trakcie pojedynczego zabiegu, można usunąć aż 4 – 5 litrów tłuszczu.

Ultradźwięki – najlepsze i najszybsze

Istnieje wiele metod liposukcji brzucha i innych części ciała. Najprostszą z nich – choć wymagającą wykonania nacięcia – jest liposukcja brzucha cena z wykorzystaniem ultradźwięków. Sposób ten jest najmniej inwazyjny, gdyż nie wpływa na znajdujące się w pobliżu tkanki i inne struktury. Trzeba jednak pamiętać, że taka forma odsysania tłuszczu jest dosyć kosztowna, a jej cena może sięgnąć nawet 13 tysięcy złotych.

Podsumowując, w przypadku zabiegu takiego jak liposukcja ud cena nie jest najważniejsza. Najistotniejsza pozostaje tu kwestia bezpieczeństwa i komfortu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here