wypadające włosy
fot. pexels.com

Wypadanie włosów to ogromny dyskomfort, zwłaszcza dla kobiet, które traktują swoje włosy jako ozdobę podkreślającą urodę. Włosy powinny być gęste, nawilżone, a także prezentować się zdrowo. Jeśli wypadają to wyraźny znak, że coś się dzieje z nimi nie tak. Jak sobie radzić z wypadającymi włosami?

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/wypadajace-wlosy-jak-z-nimi-walczyc/

Wypadanie włosów

Wypadające włosy w nadmiernej ilości mogą być spowodowane zaburzeniami hormonalnymi, a także inne choroby, które są związane z kondycją naszego organizmu. Do przyczyn wypadania włosów również zalicza się niedobór witamin, które pełnią ważne funkcje w naszym organizmie.

Niedożywienie spowodowane restrykcyjnymi dietami, które wypłukuje nas z witamin oraz składników odżywczych może powodować nawet łysienie rozlane, które jest trudne do wyleczenia. Niedobór witamin takich jak żelazo, cynk oraz niedobór białka i aminokwasów mogą również być powodem wypadania włosów.

Dodatkowo niektóre z zabiegów pielęgnacyjnych mogą na tyle osłabić kondycję naszych włosów, iż nie odrosną one w takiej samej strukturze jak niegdyś. Dotyczy to zwłaszcza osób po 25 roku życia, gdyż ich włosy stają się wówczas cieńsze i więcej ich gubią niż ich odrasta.

Jak sobie radzić z wypadaniem włosów?

Przede wszystkim należy rozpocząć odpowiednią suplementację witaminami, które ograniczą wypadanie włosów bezpośrednio lub pośrednio. Bardzo ważnym jest dostarczanie do organizmu takich witamin jak retinol, który znajduje się w witaminie A1, witaminy E, która odpowiada za nawilżenie włosów oraz Biotyny, która wzmacnia nasze włosy i witaminy B5, która zawiera kwas pantotenowy sprawiając, że nasze włosy są odporniejsze na zabiegi chemiczne oraz fizyczne i czynniki atmosferyczne.

Dodatkowo warto również regularnie wykonywać masaż głowy. Można to robić przy pomocy rollerów albo własnych rąk.

Możesz również nakładać odpowiednie mikstury na swoje włosy, które wzmocnią je i będą je stymulowały do lepszego wzrostu. Szukaj naturalnych składników, takich jak pokrzywa, czy czarna rzepa i z nich przyrządzaj odpowiednie maski.

Przeczytaj też: http://4emotion.pl/krem-do-rak-jaki-wybrac/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here