materac do spania
fot. Pixabay.com

Wybór odpowiedniego materaca nie jest taką prostą sprawą. Tymczasem trzeba się dobrze do tego zabrać, ponieważ od tego zależy komfort naszego spania i nasze wysypianie się. Źle dobrany materac to problemy z kręgosłupem, zmęczenie i frustracja. A tego każdy z nas chce przecież uniknąć.

Przeczytaj też: http://www.przejrzystapolska.pl/jaki-materac-wybrac-do-spania/

Jaki materac wybrać do sypialni?

Zazwyczaj wybieramy spośród dwóch rodzajów najpopularniejszych materacy – piankowych lub sprężynowych. Materace piankowe ostatnimi czasy wygrywają nad sprężynowymi. Są one wypełnione pianką poliuretanową, lateksową, wysokoelastyczną lub termoelastyczną. Są one stworzone z wysokiej jakości materiałów oraz idealnie dopasowują się do kształtu naszej sylwetki. Poza tym charakteryzują się również wysoką trwałością, wytrzymałością. Bardzo dobrze również oddychają – producenci zadbali o to, aby ich wentylacja była jak najlepszej jakości.

Czy wiecie, że pianka termoelastyczna potrafi zmieniać swój kształt pod wpływem temperatury naszego ciała? Ta najnowsza technologia powoduje, że dopasowuje się ona indywidualnie do każdej osoby, więc jeśli masz problemy z kręgosłupem lub innego rodzaju problemy zdrowotne, powinieneś przemyśleć zakup właśnie takiego materaca. Da Ci on ogromny komfort oraz pozwoli odpocząć po każdym, nawet bardzo ciężkim dniu.

Materace z pianką poliuretanową to z kolei najlepsze rozwiązanie dla osób, które zmagają się z alergią. Materiał, z którego są wykonane, oddycha, nie zalega się w nim wilgoć, a drobnoustroje nie mają jak zagnieździć sobie w nim siedliska.

Materac sprężynowy – czy warto?

Zdecydowanie tak! Materace sprężynowe są bardzo wytrzymałe, więc będziesz z nich korzystać przez wiele długich lat. Sprężyny, które uginają się pod wpływem nacisku na nie naszego ciała, również niejako dopasowują się do jego kształtu i zapewniają mu solidne podparcie w trakcie spania. Materace sprężynowe dostosowane są również do tego, aby swobodnie przepływało przez nie powietrze, Dzięki temu nasza skóra bez problemu na nich oddycha i czuje się swobodnie.

Jakość materaca ma olbrzymi wpływ na to, jak śpimy i czy się wysypiamy. Warto więc wziąć to pod uwagę i zainwestować w naprawdę dobry materac. A gdy go już mamy zatroszczmy się również o higienę naszego snu. Niezbędne jest więc chodzenie spać o tych samych godzinach, jedzenie posiłku minimum dwie godziny przed snem, pilnowanie tego, aby temperatura w sypialni oscylowała wokół 18 stopni Celsjusza, a także aby przed snem jak najlepiej wywietrzyć pomieszczenie.

Zobacz też: http://4emotion.pl/urzadzamy-salon-niewielkich-rozmiarow/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here