Kask rowerowy - jaki wybrać?

W zasadzie przez cały rok, możemy jeździć na rowerze. To świetna forma rozrywki, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Musimy jednak pamiętać o tym, że aby odpowiednio korzystać z roweru i zadbać o nasze bezpieczeństwo. Jednym z najważniejszych elementów, jeśli chodzi o jazdę na rowerze, jest zakup odpowiedniej jakości kasku. Jaki kask rowerowy powinniśmy wybrać? Na co zwracać uwagę przy jego doborze? Poniższy artykuł, w znaczącym stopniu przybliży państwu tę kwestię.

Kask rowerowy dla początkującego

Wybór kasku rowerowego powinniśmy zacząć od tego, na jakim etapie jesteśmy, jeśli chodzi o stopień zaawansowania w naszym jeżdżeniu na rowerze. Dla osób, które dopiero zaczynają, najlepsze będą podstawowe kaski rowerowe. Nie powinniśmy jednak kupować ich bez przymierzenia. Bardzo ważne, jeśli chodzi o wybór najlepszego dla naszych potrzeb kasku, jest to, jak będzie on dopasowany do kształtu naszej głowy. Powinien dobrze przylegać, ale też nie powinien nas uciskać. Najważniejsze przy wyborze odpowiedniego kasku rowerowego dla początkujących jest jednak to, aby nie tylko we właściwy sposób chronił on naszą głowę, ale też żebyśmy nie odczuwali dyskomfortu, jeśli chodzi o jego używanie.

Kask rowerowy dla dzieci

Zupełnie inaczej rzecz się ma, jeśli chodzi o wybranie odpowiedniej jakości kasku rowerowego dla dzieci. Problem jest tutaj tego typu, że dzieci, kiedy wybierają się z rodzicami do sklepu, aby kupić kask rowerowy, z reguły patrzą na wzory i kolory, jakimi ozdobione są kaski rowerowe dla dzieci. Nie jest to jednak właściwe podejście. Jako rodzice, którzy chcą wybrać odpowiedni kask dla swojej pociechy, powinniśmy zwrócić w tym aspekcie przede wszystkim uwagę na to, z jakich materiałów kask jest wykonany. Powinny być to materiały odporne na uderzenia, a jednocześnie takie, które będą skutecznie chroniły głowę naszej pociechy przed potencjalnymi urazami. To, jak kask rowerowy dla dziecka będzie wyglądał, jest zdecydowanie najmniej istotną kwestią. Ważniejsze dla nas, jako rodziców powinno być to, aby zapewniał on odpowiednią ochronę głowy naszej pociechy.

Kask rowerowy dla profesjonalisty

Jak wybrać kask dla osoby, która jeździ na rowerze już profesjonalnie? Tutaj ważne będą nie tylko takie czynniki jak materiały z których kask będzie wykonany, ale też jego kształt, jak również waga kasku. W przypadku kasków do kolarstwa szosowego, ich kształt będzie miał olbrzymie znaczenie. Powinien być możliwie jak najbardziej opływowy, dzięki czemu, nie będzie on spowalniał tempa jazdy kolarza. Ważne jest też to, aby pozwalał on na „oddychanie” skórze głowy. Dystanse, które kolarze szosowi pokonują, nierzadko są bardzo długie, nierzadko też temperatura powietrza jest bardzo wysoka. Nie możemy zatem dopuścić do sytuacji, w której kask, jaki kupimy, będzie ciężki i jednocześnie będzie powodował pocenie się skóry głowy. Jest to bardzo niezdrowe. Niezwykle istotne, jeśli chodzi o wybór odpowiedniej jakości profesjonalnego kasku rowerowego, jest też sam sposób jego zapięcia – powinno być komfortowe i nie powinno przeszkadzać kolarzowi w trakcie jazdy, a jednocześnie – dobrze mocować kask.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here