Polecane gry

Wypoczywać można na różne sposoby. Dla jednego jest to spacer, dla innego realizowanie się w sporcie, a jeszcze dla kogoś innego słuchanie muzyki. Bardzo duża grupa osób znajduje swój odpoczynek grając w rozmaite gry. Osoby te nie są w określonym wieku, nie łączy ich konkretny zawód. Gry komputerowe na przestrzeni ostatnich lat utrzymują, a nawet zwiększają, liczbę zagorzałych fanów.
Na spotkaniach miłośników gier, często pada pytanie, jakie gry polecacie? Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi. Wybór gry zależy od upodobań konkretnej osoby. Są osoby, dla których najważniejsze są gry sieciowe, w które mogą grać z osobami z całego świata. Inne osoby preferują gry w trybie dla jednej osoby.
Tematyka gier jest również obszerna. Mamy gry strategiczne, które mogą rozgrywać się w przyszłości, są gry osadzone w dawnych czasach, lub też w fantastycznym uniwersum.

Idea gier strategicznych najczęściej zasadza się na stopniowym rozwijaniu swojego państwa, swojego królestwa, lub też swojej firmy. Rozmaite symulatory odwzorować próbują też ludzkie życie codzienne. Najpopularniejszą z gier tego typu jest The Sims, która doczekała się osadzenia w różnych życiowych sytuacjach.

Na pytanie jakie gry polecacie, najchętniej odpowiedziałbym krótko – dobre. Odpowiedź może nie jest szczególnie odkrywcza, ale oddaje istotę problemu.

W sklepach bardzo często kupowanymi grami są też różnego rodzaju symulatory wyścigów. Dla bardziej zasobnych graczy oczywistą konsekwencją zakupu takich gier jest skompletowanie zestawu do wyścigów. Profesjonalny, często wzorowany na rajdowych fotel; do tego zestaw pedałów, również w rajdowej stylistyce. Bardziej zaawansowane zestawy mają również skrzynie biegów. Dzięki takiemu wyposażeniu wrażenia z grania stają się bardzo rzeczywiste.
Podobnie ma się sprawa z symulatorami lotów samolotami, prowadzenia łodzi podwodnej. W każdej z tych gier grający otrzymuje zestaw przyrządów pomiarowych bardzo zbliżonych do tych, którymi dysponują prowadzący te pojazdy. Ciekawa w tym zakresie jest seria gier o prowadzeniu łodzi podwodnej „Silent Hunter”.

Jeszcze inni z przyjemnością oddają się graniu w przygodowe serie, pozwalające wcielać się w awanturników i przeżywać ich przygody z perspektywy pierwszej osoby. Na przestrzeni ostatnich lat rozwój techniki komputerowej, zwiększenie mocy obliczeniowej komputerów, sprawiły, że otrzymywane gry są bardzo realistyczne. Grafika w doskonały sposób oddaje sposoby ruchu ludzi, ich mimikę. Przedstawiony w grach świat też jest bardzo realistyczny. Chwilami z przyjemnością przerywa się grę, by podziwiać stworzone cyfrowo krajobrazy. Takie momenty często występują w rodzimym Wiedźminie, w serii Elder Scrolls, czy Sniper Elit. Dodatkowym elementem, który pozwala mocniej wczuć się w przeżywane przygody, zanurzyć się w wygenerowany cyfrowo świat są okulary do rzeczywistości wirtualnej. Za ich pośrednictwem pełniej czujemy otaczający nas w grze świat. Uczucie wejścia w środek gry jest niesamowite.

Jak widać odpowiedź na pytanie o polecaną grę nie jest łatwa. Zależy od indywidualnych upodobań każdej osoby.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here