Pescowegetarianizm, czyli dieta wegetariańska z rybą

Pescowegetarianizm jest popularną odmianą wegetarianizmu, który pozwala na stosowanie ryb i owoców morza w diecie. Czasem główną motywacją do zastosowania takiej diety jest chęć stopniowego przechodzenia na pełny wegetarianizm lub na odwrót, odskocznia od diety całkowicie wykluczającej mięso. Taki plan żywieniowy daje wiele możliwości na przygotowywanie smacznych i ciekawych potraw. Co można jeść na diecie wegetariańskiej z rybą? Dlaczego to bardzo zdrowy sposób odżywiania?

Co jemy na diecie wegetriańskiej z rybą?

Dieta Pescowegetarianizm jest bardzo podobny do diety śródziemnomorskiej, która została uznana za jeden z najzdrowszych systemów żywieniowych. Jest bogata w warzywa, ryby i owoce morza. Nie oznacza to jednak, że opiera się jedynie na rybach. Pescowegetarianizm to przecież dieta wegetariańska. Dlatego, mimo że nie jest zbyt rygorystyczna, podstawę diety stanowią inne produkty. Ryby i owoce morza odgrywają w diecie jedynie rolę dodatkowego źródła białka i składników odżywczych. Produkty, które są najczęściej wykorzystywane przy tworzeniu jadłospisów na diecie to: rośliny strączkowe, tofu, hummus, skorupiaki i mięczaki, ryby słodkowodne i morskie, warzywa, owoce, nasiona, produkty zbożowe, orzechy.

Największe zalety diety wegetariańskiej z rybą

zalety diety wegetariańskiej z rybą

Jedząc ryby, owoce morza, jajka i produkty mleczne, otrzymujesz wszystkie niezbędne aminokwasy i dużą ilość białka, co sprawia, że prawdopodobieństwo wystąpienia niedoboru białka przy diecie wegetariańskiej z rybą jest wyjątkowo małe. Białka są głównym materiałem budulcowym organizmu. Ponadto mięso rybne jest trawione w naszym ciele znacznie lepiej i szybciej niż mięso zwierzęce. Weganie i niektórzy wegetarianie muszą szukać dodatkowego źródła witaminy B12 w suplementach, podczas gdy osoby, które jedzą ryby, nie mają takiej potrzeby. Ryby zawierają żelazo. Jest to bardzo ważne, ponieważ z powodu braku żelaza nasze ciało nie jest w stanie zapewnić sobie tlenu, występuje stałe zmęczenie, zawroty i bóle głowy. Dieta wegetariańska z rybą nie tylko przyśpiesza metabolizm, ale także pomaga pozostać w idealnej formie. Korzystając z usługi, którą przygotował catering dietetyczny Wrocław, dieta wegetariańska z rybą może pomóc w odchudzaniu, utrzymaniu wagi lub zbudowaniu masy mięśniowej.

Dlaczego warto jeść ryby?

Ryba jest jednym z najlepszych źródeł kwasów tłuszczowych omega-3, które mają tendencję do poprawy widzenia i ogólnego zdrowia oczu. Kwasy tłuszczowe omega-3 obniżają również poziom cholesterolu we krwi, co pozwala zapobiec rozwojowi licznych chorób. Jedzenie tłustych ryb może także zapobiec rozwojowi chorób autoimmunologicznych, takich jak np. cukrzyca. Według ekspertów witamina D zawarta w rybach ma pozytywny wpływ na odporność i metabolizm węglowodanów. Kwasy tłuszczowe omega-3 mogą zmniejszać stany zapalne i chronić serce przed chorobami przewlekłymi. Ponadto jedzenie ryb zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia niewydolności serca. Dieta pudełkowa to połączenie zdrowego jedzenia z pysznym smakiem, dlatego każda osoba rozważająca przejście na dietę, powinna rozważyć ofertę cateringu dietetycznego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here