Najlepsze filmy romantyczne

Filmy romantyczne należą do szalenie popularnej grupy filmów i są chętnie oglądanie zarówno przez nastolatków, jak i dorosłych. Są na tyle lekkie i przyjemne, że można się przy nich odrobinę zrelaksować i odprężyć. Po takie filmy często sięgają osoby po rozstaniu, by w ten sposób przynieść odrobinę ulgi swojemu złamanemu sercu. Czasami może to nie odnieść oczekiwanych rezultatów, ponieważ filmy te mogą mieć smutne zakończenie. Jednak nie wszystkie produkcje z tego gatunku są utrzymane w melancholijnym nastroju.
Jeśli zapytacie się młodzieży: „jakie filmy romantyczne polecacie?”, to wśród wymienionych tytułów zdecydowanie przeważać będą komedie romantyczne, które są luźne i zabawne, więc świetnie sprawdzą się w roli poprawiacza humoru.
Nie każdy jednak zna filmy romantyczne godne polecenia, dlatego zebraliśmy dla was najciekawsze propozycje do obejrzenia w chłodne wieczory.
Numer jeden na naszej liście zajmuje film pt. „Pretty Woman”, który należy do klasyki swojego gatunku. Produkcja pochodzi z 1990 roku i przedstawia zabawną, poruszającą historię miłości bogatego biznesmana Edwarda oraz młodej dziewczyny Vivian zajmującej się prostytucją. Film zachwyca przepięknymi, klimatycznymi scenami oraz kultową muzyką. Fabuła przypomina trochę historię Kopciuszka, jednak nie będziemy zdradzać szczegółów – po prostu obejrzyj i zakochaj się w tym cudownym filmie!
Kolejnym, już nieco nowszym filmem, który koniecznie trzeba obejrzeć, jest „Love, Rosie” z 2014 roku. Jest to zabawna historia przyjaźni Rosie i Alexa, znających się od dzieciństwa, która stopniowo przekształca się w piękną miłość. Film zasypuje nas rozśmieszającymi do łez scenami, a także wspaniałą ścieżką dźwiękową.
Wśród najlepszych romantycznym filmów nie może zabraknąć również polskiego hitu pt. „Planeta Singli” z 2016 roku. Produkcja zaskakuje nas bardzo nietypowym konceptem, czyli pomysłem na film. Młoda nauczycielka muzyki Ania przez przypadek zostaje pierwowzorem lalki z popularnego reality show prowadzonego przez znanego Tomka Wilczyńskiego. Film jest naładowany cudownym poczuciem humoru oraz przepięknym wykonaniem znanej polskiej piosenki. Po prostu trzeba go zobaczyć.
Kolejną świetną komedią romantyczną jest film pt. „Ona to on” z 2006 roku. Kiedy główna bohaterka, Viola, dowiaduje się, że w jej szkole rozwiązano drużynę piłki nożnej dla dziewczyn, przebiera się za brata bliźniaka i zamiast niego zamieszkuje w szkole z internatem. Ta zabawna historia rozśmiesza, ale także wzrusza do łez.
Warto również obejrzeć przepiękny film romantyczny pt. „Zanim się pojawiłeś”. Zwariowana dziewczyna z małego miasteczka, Lou, zatrudnia się do opieki nad sparaliżowanym Willem. Po pewnym czasie parę zaczyna łączyć silne uczucie, które niestety nie raz zostaje wystawione na próbę. Jest to historia o niezwykłej miłości i poświęceniu, którą każdy powinien obejrzeć.
Jeśli więc nie masz pomysłu na dzisiejszy wieczór lub na randkę z chłopakiem, możesz śmiało wybierać między tymi produkcjami, a na pewno zostaną z tobą na długo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here