Jakiego psa wybrać, mieszkając w bloku?

Wiele ludzi marzy o własnym zwierzęciu domowym, ale za nim kryje się wiele obowiązków i wyrzeczeń. Najczęstszym spotykanym zwierzęciem domowym są psy, występuje ich wiele różnorodnych ras. Ale jaki pies do bloku nadaje się najlepiej?

Dla ludzi, którzy mieszkają w bloku najbardziej nadają się małej wielkości psy, lub średniej. Jakie rasy są najlepsze?

1. Yorkshire terrier
Ten mały pies posiada sierść, która posiada bardzo zbliżoną teksturę do włosa, a ponadto nie wypada ona w tak dużym stopniu jak u innych psów, dzięki czemu można zachować swoje mieszkanie w czystości. Te psy posiadają niezwykły temperament, przez co mogą się stać ciężkimi psami i wejść właścicielowi na głowę. Dlatego ważna jest tresura tego psa od samego początku. Są to bardzo zadziorne i odważne psy, ale jednak też wrażliwe i bardzo przywiązują się do swoich właścicieli.

2. Shih tzu
Tak samo jak w przypadku yorkshire terriera posiada on sierść podobną do włosa. Jest to pies o umiarkowanym temperamencie. Jest on zrównoważony i spokojny. Jest łagodnym psem, przyjaźnie nastawionym do ludzi i jest chętnie nastawiony do zabawy.

3. Maltańczyk
On również posiada sierść podobną do yorkshire terriera i shih tzu. Jest bardzo rozrywkowym i towarzyskim psem. Nie jest typowym kanapowcem, uwielbia ruch na świeżym powietrzu i zabawę.

4. Mops
Bardzo towarzyski i wesoły pies. Jest przyjaźnie nastawiony do ludzi, oraz nadaje się dla dzieci. Jednak nie nadaję się on do uprawiania sportu, ponieważ szybko się męczy i często brakuje mu tchu.

5. Papilon
Pełny energii pies, który nie lubi bezczynnie siedzieć w miejscu. Bardzo lubią spacery i aktywne spędzanie czasu ze swoim właścicielem. Są pewne siebie i bardzo przyjacielskie.

6. Szpic miniaturowy
Jest żywiołowym i wesołym psem. Źle znosi samotność i jest bardzo przyjazny. Są bardzo uroczymi psami, wyglądem niemal przypominają żywe maskotki. Jest to czujny pies, który jest w stanie usłyszeć każdy dźwięk i zawiadomić o tym swojego właściciela.

7. Pekińczyk
Nadaje się on dla ludzi starszych i mało aktywnych fizycznie. Nie mają dużego zapotrzebowania na ruch i nie trzeba z nimi wychodzić na długie spacery. Bardzo przywiązują się one do swoich właścicieli.

8. Grzywacz chiński
Zrównoważony i chętny do zabawy pies. Chętnie chodzi na spacery, ale nie wymaga wiele ruchu. Dobrze się czuje w towarzystwie dzieci i bardzo przywiązuje się do ludzi. Jest cierpliwy i chętnie uczy się nowych sztuczek.

9. Chin japoński
Nie niszczy w mieszkaniu, jest uroczy i towarzyski. Jest rasą, która nadaje się dla dzieci. Posiada wiele kocich cech, bardzo dba o swoje futro, a nawet potrafi myć się łapkami. Te psy są wścibskie i ciekawskie, bardzo interesują się nowymi rzeczami i chętnie zaglądają w każdy zakamarek mieszkania.

10. Chihuahua
Bardzo przywiązuje się do swojego właściciela. Jest temperamentny i dość wścibski. Uwielbia być rozpieszczany. Jednak źle znosi on towarzystwo obcych ludzi.

Wyżej podane rasy to tylko garstka ze wszystkich ras. Jest ich tak wiele, że każdy znajdzie sobie psa idealnego dla siebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here