stylizacji brwi

Brwi są oprawą oka, bez której wyglądalibyśmy nieludzko. To one dodają uroku, podkreślają urodę i pozwalają uzyskać stylowy wygląd. Niestety wiele osób regularnie popełnia przy stylizacji mnóstwo błędów, które sprawiają, że cały makijaż jest problematyczny do wykonania, a efekty nie są zbyt zadowalające.  Sprawdź, jakich błędów nie popełniać, aby móc cieszyć się pięknymi i zdrowymi brwiami oraz nieskazitelnym makijażem.

Brak odpowiedniego kształtu

Pierwszym, ale niestety niezwykle częstym błędem podczas stylizacji są bezkształtne brwi. Jeśli nie masz doświadczenia w stylizacji brwi, a pęseta niepewnie leży w Twojej dłoni, udaj się do profesjonalnego salonu kosmetycznego, w którym stylistka nada kształt Twoim brwiom. Zerknij na najlepsze wskazówki, jak wybrać dobry salon kosmetyczny i umów się na wizytę w salonie, gdzie profesjonalnie zostanie dobrany kształt brwi do Twojej twarzy. Wbrew pozorom to nie jest proste zadanie, a często wykonując regulację brwi w domu, nie robimy tego poprawnie. Zapominamy bowiem o wycięciu „wystających” włosków, skupiając się jedynie na wyrwaniu tych niechcianych. W efekcie uzyskujemy nienaturalne, bezkształtne brwi, które niszczą całą oprawę oka.

Przesadne kształtowanie

Zarówno brak wyregulowania, jak i przesadne kształtowanie w tak zwany kant jest niekorzystne. Takie kanciaste brwi są po prostu sztuczne. Jeśli więc chcesz wyregulować ich kształt, nie rób tego po linii prostej, ale postaw na naturalne kształty. Jeśli masz bardzo gęste brwi i musisz dużo ich usunąć nad wewnętrznym kącikiem oka, postaraj się nadać mu bardziej zaokrąglony kształt. Idąc po prostych liniach, sprawisz, że Twoje brwi będą wyglądały na narysowane, co odbierze im naturalne piękno.

Niesforne włoski bez ułożenia

Jeśli Twoje brwi są niesforne, a włoski układają się, jak chcą, musisz pomyśleć o za biegu, jakim jest laminacja brwi. Pozwoli on okiełznać niesforne włoski i nadać im prawidłowy kierunek wzrostu. Dodatkowo przyczyni się do odżywienia włosków i poprawi ich wygląd, dodając naturalnego blasku. Taki zabieg warto wykonać, jeśli każdego dnia zmagasz się z układaniem brwi przed lustrem.

Nie zapominaj o czesaniu brwi!

Niestety o tym często zapominamy. Zwykle skupiamy się bardziej na rzęsach niż na brwiach. Tymczasem zarówno rzęsy, jak i brwi potrzebują przeczesania. Jeśli Twoje brwi są cienkie i rzadkie, warto pomyśleć także o ich delikatnym zaciemnieniu.

Braki w pielęgnacji

Kolejnym błędem jest zapominanie o prawidłowej pielęgnacji brwi. Tymczasem one wcale nie potrzebują dużo uwagi. Wystarczy, że każdego dnia rano i wieczorem będziesz nakładać na nie olejek rycynowy. Pozwoli on zaciemnić naturalnie włoski, odżywi je i natłuści, dodając blasku i zdrowego wyglądu. Dodatkowo wpłynie pozytywnie na skórę, usuwając wszelkie niedoskonałości.

Stylizacja brwi nie musi być trudna. Wystarczy, że przestaniesz popełniać kluczowe błędy, a zobaczysz, że odzyskasz kontrolę nad włoskami!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here