Jak poznać pierwsze objawy ciąży

Ciąża może być planowana i nieplanowana. W obu przypadkach rozpoznanie faktu, że być może za dziewięć miesięcy pojawi się nowy człowiek wiąże się z obserwowaniem własnego organizmu. Działanie to jest naturalne dla większości kobiet – dokładne monitorowanie siebie związane jest bowiem z cyklem menstruacyjnym. Przyjrzyjmy się zatem objawom, które mogą być symptomem ciąży.

Czy w ciąży może pojawić się okres?

Rzecz jasna pierwszej objawy ciąży to jak powszechnie wiadomo, brak okresu. Jest to najzupełniej słuszne, bowiem ciąża całkowicie niweluje możliwość pojawienia się krwawienia. Jednakże u niektórych kobiet może pojawić się plamienie, które może być przez nie pomylone z okresem. Jest to tak zwane plamienie implantacyjne, które pojawia się z powodu uszkodzenia naczynek krwionośnych podczas osadzania się zarodka w ściance macicy. Nie jest ono niebezpieczna dla matki czy płodu. Krwawienie implantacyjne różni się od okresu kolorem krwi – jest ono jaśniejsze – oraz brakiem bólu podbrzusza, który często towarzyszy menstruacji. Ponadto plamieniu tego typu nie towarzyszy pojawienie się zakrzepów, tak jak w trakcie okresu. Pojawienie się krwawienia w okresie ciąży może być powodowane chorobami czy nawet poronieniem. Z tego powodu, w przypadku podejrzenia wystąpienia ciąży warto wykonać test lub skonsultować się z lekarzem ginekologiem. W przypadku pojawienia się krwawienia w czasie ciąży należy bezsprzecznie skonsultować się ze specjalistą. Polecamy zapoznać się z artykułem: https://mamadha.pl/jak-rozpoznac-pierwsze-objawy-ciazy/

Jakie są inne objawy ciąży?

Pierwszej objawy ciąży są kojarzone przede wszystkim z zatrzymaniem okresu. Istnieją jednak inne, które również mogą sugerować zajście w ciążę. Są to między innymi:

– Nudności oraz wymioty – jest to bardzo popularny i występujący w wielu przypadkach objaw. Główną przyczyną pojawiania się nudności w trakcie ciąży są hormony. Sposobem na ich ograniczenie jest przyjmowanie dużej ilości płynów, przede wszystkim wody.
– Omdlenia oraz zawroty głowy – przyczyną tych objawów, jak i zmęczenia, które często pojawia się u kobiet przy nadziei jest fakt, iż składniki odżywcze przez nie przyjmowane trafiają także do dziecka. Często wraz z osłabieniem pojawiają się także wahania nastrojów.- Częstsze niż zazwyczaj oddawanie moczu
– Bolesność piersi

Wraz ze zmianami, jakie towarzyszą ciąży zmienia się także zapotrzebowanie na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Z tego powodu warto zadbać o dostarczenie ich przy pomocy suplementów, takich jak te, dostępne na stronie Mamadha.pl. Dzięki nim dziecko zyska możliwość zdrowego i prawidłowego rozwoju już na etapie życia płodowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here