Czy do redukcji masy ciała wystarczy dobra dieta

Odkąd tylko zdrowy styl życia stał się bardzo popularny, zostaliśmy zasypani mnóstwem informacji dotyczących odchudzania, redukcji tkanki tłuszczowej czy treningów. Jedną z takich informacji stanowiła przełom, mianowicie okazało się, że ćwiczenia stanowią tylko 30% procesu odchudzania, natomiast dobrze zbilansowana dieta, odchudzanie to aż 70% redukcji. Jednak czy odchudzanie bez jakiejkolwiek aktywności fizycznej jest możliwe?

Sama dieta pozwoli schudnąć?

Gubienie zbędnych kilogramów to proces, podczas którego musimy wykorzystywać większą ilość kalorii, niż dostarczać. Wtedy organizm będzie pobierał brakujące kalorie z odłożonej wcześniej tkanki tłuszczowej. Przykładowo, kiedy ułożymy sobie dietę, która dziennie dostarczać będzie 2000 kalorii, natomiast nasz wysiłek będzie wymagał pobrania aż 3000 kalorii, wtedy codziennie stracimy 1000 kalorii. W teorii jest to bardzo prawdopodobne, jednak musielibyśmy dużą uwagę zwrócić na produkty. Podczas odchudzania tylko za pomocą diety, musielibyśmy dostarczać odpowiednią ilość substancji odżywczych, przy jednoczesnej niskiej kaloryczności owych produktów. Nie jest jednak pewne, czy bylibyśmy sami w stanie ułożyć dla siebie taką dietę. W takiej sytuacji, naprzeciw naszym wymaganiom wychodzi catering dietetyczny, który z pomocą wykwalifikowanych dietetyków, może każdego dnia dostarczać nam pełnowartościowe posiłki, które zadbają o zdrowie naszego organizmu przy jednoczesnym wspomaganiu redukcji tkanki tłuszczowej.

Aby wybrać dla siebie najlepszą ofertę dietetyczną, warto skorzystać z serwisu dietly.pl, który jest porównywarką cateringów dietetycznych – sprawdź catering dietetyczny Poznań. Dzięki dietly.pl można w szybkim czasie sprawdzić dostępne w okolicy cateringi, przejrzeć opinie, oferty oraz ceny i wybrać najlepszą opcję dla siebie!

Aktywność fizyczna przyspiesza proces redukcji

Aktywność fizyczna przyspiesza proces redukcji

Jeśli chcemy, aby proces redukcji tkanki tłuszczowej odbywał się sprawnie i w miarę szybko, musimy uwzględnić aktywność fizyczną. Nie musi to być ogromny wysiłek, wystarczy chociażby lekka przebieżka, dłuższy spacer czy pół godziny programu treningowego w domowym zaciszu. Nieduża aktywność fizyczna nie tylko pomoże spalanie tkanki tłuszczowej, ale również pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie. Zaletą ćwiczeń jest obniżenie ryzyka efekty jojo, które może pojawić się po zakończeniu diety. Odchudzania przy pomocy cateringu dietetycznego i aktywności fizycznej jest dużo efektywniejsze, aniżeli przy pomocy samej diety.

Warto odchudzać się jedynie z pomocą diety?

Tak naprawdę odpowiedź na to pytanie zależy od nas samych. Jeśli nie liczymy na szybkie efekty naszego odchudzania, a ponadto z całego serca nienawidzimy aktywności fizycznej, wtedy dobra dieta będzie dla nas wybawieniem i na pewno odchudzanie z jej pomocą warte będzie wszystkiego. Natomiast, jeśli jesteśmy niecierpliwym typem człowieka i chcemy jak najszybciej zobaczyć na własne oczy efekty redukcji tkanki tłuszczowej, odchudzanie za pomocą samej diety nie będzie dobrym wyborem. Konieczne będą ćwiczenia, dzięki którym szybko zobaczymy efekty!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here